Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

Kokedhima

Akuzat për vrasje dhe tortura gjatë luftës, Kokëdhima apel Thaçit: Jep dorëheqjen! Shko në Hagë si qytetar i lirë

Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’ Koço Kokëdhima, i ka bërë thirrje presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, që të japë dorëheqjen dhe të përballet me akuzat...

Viktimat e Covid-19, Kokëdhima propozon ditë zie: Të ulim flamujt në gjysmështizë

Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima, ka propozuar që në nderim të shtetasve shqiptarë që kanë humbur jetën nga Covid-19 të ulen flamujt në...

Kokëdhima shpalos platformën për Kongresin, i dërgon letër Asamblesë së PS

Drejtuesi i lëvizjes ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, i është drejtuar përmes një letre të hapur mbledhjes së zgjeruar të Asamblesë Kombëtare të PS-së. ...

Meta dekoroi ambasadoren greke, Kokëdhima: Ta tërheqë urgjentisht këtë turp, duhej përzënë

Partia “Zgjidhja” e Koço Kokëdhimës ka reaguar përmes një deklarate shpërndarë mediave, lidhur me dekorimin e ambasadores greke Eleni Sourani, nga presidenti i Ilir...

Ngërçi politik, Koço Kokëdhima boton libër: Si zgjidhet kriza

Biznesmeni i njohur Koço Kokëdhima, njëherazi kreu i partisë Zgjidhja, ka botuar një “manual” për zgjidhjen e krizës politike të thellë në vend. ...

Zgjedhjet/ Kokëdhima përfundon takimin me Metën: Nuk ka rëndësi data e re, por të jenë me standarte

Kreu i partisë 'Zgjidhja' Koço Kokëdhima ka përfunduar takimin me presidentin Ilir Meta në Presidencë. Ky takim erdhi në kuadrin e...

Debati / Koço Kokëdhima: “Nuk jam babai i Ramës, jo përgjegjës për veprat e qeverisë”, Curi: “Unazën e Vogël ju e ndërtuat”

Teksa kanë qenë të ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” sot për të folur mbi kandidimin për Bashkinë e Tiranës, Koço Kokëdhima është kapur...

“Unaza e Re”, Kokëdhima: Opozita njësoj përgjegjëse, me 40 milion euro bëhet rruga dhe shtëpitë e banorëve

Kreu i lëvizjes Zgjidhja, Koço Kokëdhima shprehet se ndërtimet te zona e “Unazës së Re” janë nxitur dhe lejuar nga politikanët për vota. Kokëdhima...

Kampet e refugjatëve, paralajmërimi i frikshëm i Kokëdhimës: Do kryqëzohen me racën tonë, duan të na lënë pa atdhe

Kryetari i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima thotë se qeveria shqiptare ka plan sekret për pranimin e qindra-mijëra refugjatëve nga Lindja e Mesme dhe Afrika....


Lajmet e fundit