Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

kokaine

Laboratori i kokainës/ Kamionët e Policisë marrin qindra thasë me pleh kimik në shtëpinë e ish-kryetarit të Komunës

Kamioni që shikoni në foto është një ndër mjetet që Policia e Shtetit po përdor për transportimin e drogës së zbuluar në një nga...

“Ekspertë” kolumbianë në Mallakastër për laboratorin e kokainës, 18 të arrestuar me urdhër të SPAK

Tetëmbëdhjetë persona raportohet se janë arrestuar në fshatin Fratar të Mallakastrës, Qarku i Fierit, në një laborator për përpunimin e kokainës. Sasia e drogës...

SPAK zbulon laboratorin e KOKAINËS në Fier, operacioni në bashkëpunim me Malin e Zi dhe DEA-n amerikane

Një operacion i madh është duke u zhvilluar në këto momente në fshatin Fratar të Fierit dhe në një magazinë pranë Tiranës. Kështu raportojnë...

Raporti: Rrjetet mafioze të Ballkanit Perëndimor, aktorë kryesorë në tregun e drogës së BE-së

Rrjetet kriminale në Ballkanin Perëndimor janë bërë tashmë aktorë kryesorë të tregut të drogës në rajon dhe Bashkimin Europian, sipas një raporti të Agjencisë...

Shpërndante kokainë, arrestohet 22-vjeçari shqiptar në Itali

Një 22-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike. Bëhet me dije se në kuadër të shërbimeve...

Ekuadori kërkon rikthimin e vizave me Shqipërinë, shkak “mafia që transporton kokainë”

Ministri i Jashtëm i Ekuadorit ka kërkuar vendosjen e regjimit të vizave me Shqipërinë dhe disa shtete të tjera të botës së tretë, duke...

Çmontohet banda italo-shqiptare, arrestohen 22 persona që trafikonin heroinë e kokainë në Matera

Një megaoperacion është zhvilluar orët e para të mëngjesit të sotëm në Itali, ku është shkatërruar një bankë që merrej me trafikim të lëndëve...

Tentuan të merrnin 187 kilogram kokainë nga konteineri në port, arrestohen tre shqiptarë

Tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane gjatë një operacioni të madh antidrogë që përfundoi me shkatërrimin e një grupi kriminal të...

Drogë në makinë, arrestohet 30-vjeçari shqiptar me mbi 1 milionë euro kokainë në Irlandë

Një 30-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e autoriteteve irlandeze, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike. Bëhet me dije se gjatë këtij operacioni janë...

Shqiptarit i shkon kokaina me postë, arrestohet nga policia malteze (EMRI)

Një shtetas shqiptar është lënë në burg nga autoritetet malteze, pasi tërhoqi një pako postare brenda së cilës kishte 300 gram kokainë. 38-vjeçari Sotir Hoxhaj...

Lajmet e fundit