Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

koha jone

“Nxehet Edi Rama, do i kërkojë Ilir Metës shkarkimin e Manjanit”

Kryeministri Edi Rama do të kërkojë shkarkimin e ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjanit, pas deklaratës së këtij të fundit se ushtria duhet të dalë...

“Koha Jonë” e Nikollë Lesit për Edi Ramën: Iku vapa me gushtin, e prapë s’bëhen dot 71 deputetë

Gazeta “Koha Jonë” e botuesit Nikollë Lesi, sërish në numrin e sotëm të vet e ka “kunjën” me Edi Ramën. Në editorialin e sotëm...

25 vjetori/Nikoll Lesi: Mirënjohje kujtdo që punoi në Gazetën “Koha Jonë”

Si sot 25 vite me parë nisa një aventurë. Them aventurë, pasi e tillë ishte koha atëhere në maj 1991, kur nuk kisha as...

I dogjën biçikletën, gazetari kërkon të dëmshpërblehet me një Jaguar

më takon një Jaguar (pa rent)”.

Izet Haxhia i rikthehet djegies së “Koha Jonë”: Grupi udhëhiqej nga Arjan Çengo i SHIK

Ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia me anë të një postimi në “Facebook” i është rikthyer ngjarjes së rëndë të vitit 1997 kur u...

Rrahja barbare e Edi Ramës, reagon Berisha: Çfarë bëra unë si President dhe si qëndron e vërteta

Kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas shkrimit të Nikoll Lesit i cili sillte në vëmendje ngjarjen e 19 viteve më parë ku u dhunua...

“Rrihet barbarisht Edi Rama”, speciale nga Nikoll Lesi

“Kanë rrahur keq Edi Ramën, është rëndë…”. Zëri i kolegut të radios londineze “BBC” përmes receptorit të telefonit këtë radhë vinte trishtueshëm. Nuk...

Gazetarët e “Koha Jonë”, ja si dukej Frangaj, Bejtja, Dosti, Keko dhe Jaupi në ‘95

Themeluesi i gazetës të para post-komuniste në Shqipëri, Nikoll Lesi, ka publikuar një fotografi të veçantë, pjesë nga libri me kujtime personale. ...

Lajmet e fundit