Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

koalicion

“Koalicioni ishtë një dështim”, Nard Ndoka pendohet për marrëveshjen me PD: Fajësoj veten që i besova verbërisht Bashës, ai u fokusua të kompania që...

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, i cili nuk arriti të merrte mandatin e deputetit, ditën e sotme u shpreh se është penduar për...

“Kam përballë një konglomerat që thonë ‘të heqim qafe Ramën’”, kryeministri i bindur: Do fitoj vetëm pa koalicion

Kryeministri Edi Rama është është shfaqur i bindur mbrëmjen e sotme në Euronews, si çdo herë në fakt, se në 25 prill ai do...

Isa Mustafa takohet me Haradinaj, nisin bisedimet për formimin e qeverisë së re

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) kanë filluar takimet në lidhje me përpjekjet për arritjen e një koalicioni...

Koalicion më Vetëvendosjen? Haradinaj: Kemi kriju një distancë…

Ish-kryeministri i Kosovës ka deklaruar se një koalicion mes partisë së tij dhe të Albin Kurtit, është i pamundur. I pyetur...

PS nënshkruan koalicionin me 21 parti aleate, KQZ regjistron ‘Aleancën për Shqipërinë Evropiane’

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar për zgjedhjet e 30 qershorit, koalicionin e majtë "Aleanca për Shqipërinë Evropiane". Ky koalicion, i...

Zgjedhjet vendore: PS dorëzon në KQZ kërkesën për regjistrimin e koalicionit

Partia Socialiste ka dorëzuar ditën e sotme në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kërkesën për koalicionin zgjedhor me 21 parti politike. Në...

Nënshkrimi i koalicionit me 24 partitë aleate, flet Balla: Do të fitojmë të gjitha bashkitë

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur pas nënshkrimit të koalicionit me 24 partitë aleate.  Balla u shpreh...

2 muaj para zgjedhjeve, Partia Socialiste nënshkruan koalicionin me 24 parti aleate

2 muaj para zgjedhjeve të 30 qershorit, Partia Socialiste ka nënshkruar koalicionin 'Aleanca për Shqipërinë Europiane'me 24 partitë aleate. Koalicioni i...

Koalicioni i brishtë qeveritar, Italia ‘kërcënohet’ me zgjedhje të reja

'Italia do të duhet të mbajë zgjedhje të reja nëse qeveria e koalicionit bie', tha një zyrtar i lartë i kabinetit dhe anëtar i...

Reagon ashpër Manjani: LSI-Rilindje do ishte koalicion i poshtërsisë

Funksionari i LSI Ylli Manjani shprehet se koalicioni LSI-Rilindje do ishte koalicion i poshtërsisë. Sipas tij rilindja nuk të lejon të...

Lajmet e fundit