Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

koalicion ps lsi

Edi Rama: Ilir Meta ka rrjedhur, por nuk jam bërë pishman për bashkëpunimin me LSI-në

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar presidentin Meta mbrëmjen e sotme, pasi u shpreh se Ilir Meta ka rrjedhur, ashtu siç ka rrjedhur koha pas...

Koalicioni tjetër PS-LSI, Veliaj i del kundër Ramës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka folur për aleancat e ardhme të Partisë Socialiste. Për koalicionin PS-PD, i cili përlitet për muajin...

A do të ketë koalicion me PS? Kryesia e LSI mblidhet në mbrëmje për të dhënë një përgjigje

Lëvizja Socialiste për Integrim pritet të mbledhë sot strukturën më të lartë të saj, kryesinë. Burime brenda LSI thonë për newsbomb.al...

Mazhoranca përballë një tjetër testi sot në Kuvend, a do i jap votat LSI për shkarkimin e drejtoreshës së rëndësishme?

Mazhoranca dhe koalicioni PS-LSI pritet të vendoset sot përballë një tjetër testi në Kuvend kur të hidhet në votim kërkesa e Komisionit të Ekonomisë...

Baton Haxhiu thirrje Edi Ramës: Largo Ilir Metën, është helmi i socialistëve, rinovimi i koalicioni antihistorik

Analisti Baton Haxhiu i ka bërë thirrje publike kryeministrit Edi Rama për të mos rinovuar koalicionin me LSI-në e Ilir Metës, për zgjedhjet e...

Meta kryeministër? Deputeti i PS: Të bëjmë divorc të menjëhershëm me LSI

Deputeti i Partisë Socialiste, Vladimir Kosta ka ripërsëritur qëndrimin e tij për shkëputjen nga koalicioni me LSI-në. Kosta ka reaguar pas...

Meta paralajmëron “furtunën” e ndryshimeve nga Vlora? “Duhet të marrim vendime të rëndësishme”

Në vazhdën kur në media po flitet për një largim të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ristrukturim të qeverisë pas “presionit” të opozitës...

Kush janë tre deputetët që i “dogjën” planin maxhorancës për shkarkimin e Enkeleda Shehit

Komisioni i Ekonomisë ka dështuar të shkarkojë sot kryetaren e Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Enkeleda Shehi. Kryetari Erjon Braçe njoftoi se...

Mungon LSI-ja, Komisioni i Ekonomisë nuk e shkarkon dot Shehin e AMF-së

Komisioni i Ekonomisë që drejtohet nga socialisti Erjon Braçe, është detyruar të shtyjë votimin për shkarkimin e drejtoreshës së Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Enekelda...

LSI i merr një deputet PS-së, Ilir Meta rritet pak muaj përpara zgjedhjeve

Lëvizja Socialiste për Integrim do e rrisë në 19-të numrin e deputetëve në Kuvend pak muaj përpara zgjedhjeve të 18 qershorit. ...

Lajmet e fundit