Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Knut Fleckenstein

Knut Fleckestein merr detyrën si këshilltar i Ruçit, flet për propozimin e kreut të Kuvendit dhe akuzat si ‘i shitur’

Ish-raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin e BE dhe ish-eurodeputeti Knut Fleckenstein, para dy ditësh ka marrë detyrën si këshilltar i kreut të Kuvendit Gramoz...

E BUJSHME/ Knut Fleckenstein emërohet këshilltar i Gramoz Ruçit: Mezi pres bashkëpunimin me të gjithë aktorët shqiptarë

Ish-eurodeputeti Knut Fleckenstein, i cili ka qenë dhe raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin e BE, do të jetë tanimë këshilltar i kreut të Kuvendit,...

Largohet Knut Fleckenstein, kush është eurodeputetja që pritet të emërohet Raportuese për Shqipërinë në PE

Isabel Santos pritet të përzgjedhet raportuese për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, raporton ‘European Western Balkans’, transmeton Newsbomb.al. Eurodeputetja portugeze pritet të...

Fleckenstein: Duhet ta marrim seriozisht deklaratën e Presidentit Meta

“Kam lexuar që Presidenti është i shqetësuar për situatën dhe se ajo mund të dalë jashtë kontrollit. Ne duhet ta marrim këtë seriozisht edhe...

Fleckenstein ‘rrëzon’ opozitën, publikon FOTO me Ramën: Të fillojnë bisedimet për pranimin e Shqipërisë në BE

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur ditën e sotme një takim me raportuesin për Shqipërinë në Parlamentin Europian Knut Fleckenstein. Në një...

Rama takim me Fleckenstein, i përgjigjet opozitës: Shqipëria s’do të dështojë kurrësesi

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave se në Berlin i është refuzuar kërkesa për të hapur negociatat e Shqipërisë në BE. ...

Holanda rikthen vizat, Fleckenstein: E motivuar politikisht dhe e mbështetur nga politikanë shqiptarë

Knut Fleckenstein, raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, ka komentuar vendimin e Holandës disa ditë më parë, ku me shumicë votash në Parlament u...

‘Përjashtoi’ LSI nga Parlamenti Europian, Vasili- Fleckenstein: Për çfarë negociatash flet, hape shampanjën me qeverinë dhe u përqafove

Ish-deputeti i LSI Petrit Vasili ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Integrimit që u zhvillua ditën e sotme në Tiranë. ...

Fleckenstein në Tiranë: Dyert e Parlamentit Europian janë të hapura si për qeverinë dhe për PD

Komisioni Kombëtar i Integrimit është duke zhvilluar një mbledhje në lidhje me ecurinë e Reformës në Drejtësi. Fjalën e ka marrë...

Lajmet e fundit