Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
51 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
18 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

KLSH

Shërbimi Social reagon pas inspektimit të KLSH: Fëmijëve s’u është cënuar sasia ushqimore, marrin kaloritë sipas menuve

Shërbimi Social Shtetëror ka reaguar pasi Kontrolli i Lartë i Shtetit njoftoi se kishte vërejtur një sërë shkeljesh në shtëpinë e Fëmijëve  “Zyber Hallulli”...

Janë paguar punime që s’janë bërë, KLSH raport auditimi për Qukës-Qafë Plloçë: Shtetit i është shkaktuar dëm financiar, projekti me mangësi

Kontrolli i Lartë i Shtetit, ka publikuar një raport përfundimtar për auditimin e ushtruar në zyrat e Autoritetit Rrugor Shqiptar, për projektin “Ndërtim i...

Dritan Leli thirret në SPAK!

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli mesditën e sotme është paraqitur në SPAK. Burime për mediat bëjnë me dije se ndaj kreut të bashkisë...

Auditi i KLSH gjeti tenderin me probleme, kërkohet shkarkimi i 5 zyrtarëve në Bashkinë e Vlorës

Të paktën pesë zyrtarë të lartë në Bashkinë e Vlorës janë pezulluar nga detyra pas një auditi të kryer nga Kontrolli i Lartë i...

Raporti për 2021, flet kreu i KLSH-së: Kallëzimet tona do të hetohen nga Prokuroria…

Po zhvillohet mbledhja në Komisionin e Ekonomisë dh Financave ka ka raportuar dhe kreu i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Arben Shehu. Shehu është shprehur...

Nënshkruhet Marrëveshja e Bashkëpunimit ndërmjet Kontrollit të Lartë të Shtetit dhe Zyrës së Audituesit të Përgjithshëm të Norvegjisë

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, z. Arben Shehu zhvilloi në datat 9-10 maj 2022 një vizitë zyrtare pranë Zyrës së Audituesit të...

Qeveria heq dorë nga kontrolli i pompave të naftës, ia “fal” privatit, KLSH gjen “shkelje serioze”: Nuk ka analizë për monitorimin e karburanteve!

Ministria e Financave e dha me koncesion shërbimin e pompave të naftës gjoja për të përmirësuar mbrojtjen e konsumatorit, por gjetjet e KLSH mbi...

Drejtoresha e AKU kërcënon me SHKARKIM NGA PUNA 15 inspektorë në Tiranë, zbardhet URDHRI i firmosur pas raportit të KLSH

15 inspektorë të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit janë paralajmëruar me largim nga puna, përmes një urdhri të firmosur nga drejtoresha Jeta Deda. Paralajmërimi i ka...

Kallëzohet në SPAK ish-drejtori dhe gjashtë punonjës të Portit të Durrësit

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në SPAK ish-drejtorin Autoritetit Portual të Durrësit dhe gjashtë punonjës për shkelje të barazisë së pjesëmarrësve në...

Koncesioni i Laboratorëve, KLSH kallëzon në SPAK tetë punonjës të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Komisionit të Vlerësimit të Ofertave

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në SPAK tetë punonjës së Ministrisë së Shëndetësisë dhe dy punonjës të Agjencisë së Trajtimit të Koncesioneve. KLSH...

Lajmet e fundit