Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

KLSH

KLSH auditim në dy institucione në Sarandë e Shkodër, kallëzon në Prokuori 7 ish- funksionarë

Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka kryer auditim në Drejtorinë Vendore të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Bashkinë e Sarandës dhe në Drejtorinë e...

KLSH dorëzon në Kuvend raportin e performancës vjetore: Gjatë 2020 insitucionet i kanë shkaktuar buxhetit të shtetit 711.8 milionë euro dëme

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka dorëzuar në Kuvend Raportin vjetor për vitin 2020. Dëmi ekonomik që institucioent shtetërore i kanë shkaktuar buxhetit të...

Meta letër Gjykatës Kushtetuese: Mos lejoni auditët e jashtëm në institucione, të gjitha pushtetet i kontrollon PS-ja!

Presidenti Ilir Meta  i ka dërguar një letër Gjykatës Kushtetuese pas rrëzimit të kërkesës së Kontrollit të Lartë të Shtetit për audituesit privatë në...

Marrëveshje mes KLSH dhe Prokurorisë së Përgjithshme: Do intensifikohet lufta kundër veprave penale nga punonjësit e administratës

Kryetari i Kontrolli i Lartë i Shtetit, z.Arben Shehu dhe Prokurori i Përgjithshëm z.Olsian Çela ditën e sotme 24 shtator 2020 nënshkruan marrëveshjen e...

KLSH nxjer në pah SKANDALET e Ministrisë së Jashtme: Firmosen kontrata 5 vjeçare pa miratimin e ministrit, rrezikojmë të na konfiskojnë pronat ‘diplomatike’ jashtë...

Auditimi i Kontrollit të Lartë të Shtetit në Drejtorinë e Shërbimit të Trupit Diplomatik ka nxjerrë në pah disa problematika në lidhje me menaxhimin...

ARRIHET KONSENSUSI/ 108 vota PRO, Arben SHEHU merr në dorë drejtimin e KLSH

Me 108 vota pro, Arben Shehu është zgjedhur kreu i ri i Kontrollit të Lartë të Shtetit. Menjëherë pas votimit, Shehu...

Bujar LESKAJ nuk ikën nga KLSH pa bërë bilancin e 8 viteve dhe nxjerr shifrën SHOKUESE të auditimeve: 6.2 MILIARDË EURO dëm shtetit (RAPORTI...

Bujar Leskaj qendroi 8 vite në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit për t’ia lënë tanimë, mesa duket, vendin Arben Shehut i cili...

77 milion lekë dëm shtetit me tendera, KLSH denoncon në SPAK ish-kryetarin e Bashkisë Finiq dhe dy zyrtarë të tjerë

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurorinë e Posaçme ish-kryetarin e Bashkisë Finiq Leonidha Hristodhe dy zyrtarë të tjerë, pasi i kanë...

Ruçi letër ultimative Metës: Respekto afatet kushtetuese! Kemi muaj që presim emrin e kreut të KLSH (LETRA E PLOTË)

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi i ka dërguar një letër presidentit Ilir Meta lidhur me drejtuesin e ri të KLSH-së. Në...

Akuzat e PD-së për tendera ‘sekretë’ dhe abuzime fondesh, KLSH: Është ngritur një grup pune, po regjistrojmë rastet e denoncuara

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka deklaruar se është ngritur një grup pune që do të merret me regjistrimin e rasteve të denoncuara në...

Lajmet e fundit