Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

KLP

Ambasadori Soreca takohet me Gentian Ibrahimin: BE vijon të mbështesë KLP-në për sfidat që na presin për Reformën në Drejtësi

Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Soreca, është takuar ditën e sotme me kryetarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gentian Ibrahimin.Soreca shpreh...

Merr detyrën drejtuesi i ri i Prokurorisë Elbasan, Ibrahimi: KLP po punon për t’ju garantuar autoritetin dhe sigurinë për të kryer detyrën tuaj

Kryetari i KLP-së, Gent Ibrahimi, prezantoi sot drejtuesin e Prokurorisë Elbasan, Kreshnik Ajazi, në një takim ku ishin të pranishëm zv/drejtuesi i prokurorisë, kryetarja...

Anita Jella kryeprokurore e Durrësit dhe Genti Xholi kryeprokuror i Apelit të Tiranë; Vendimet që mori sot KLP-ja: 4 Prokurori mbeten pa drejtues (E...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur sot dhe në rend dite ka pasur disa çështje, që lidhen me ngritjen në detyrë të prokurorëve...

“Të thyhen modelet e vjetra” Ambasadorja Yuri Kim takon kreun e KLP: Rezistojini presionit dhe tregoni guxim

Ambasadorja Yuri Kim ka takuar sot kryetarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, të cilit i ka shprehur mbështetjen për të dhënë...

Sulmi i Bashës ndaj Elisabeta Imerajt, 50 prokurorë kundër kreut të PD: KLP shtyn vendimin për të mbajtur qendrim publik ndaj saj

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shtyrë marrjen e vendimit për të mbajtur një qëndrim publik ndaj prokurores Elisabeta Imeraj. Kjo pasi 50 prokurorë dorëzuan...

Ndryshime të rëndësishme në Prokurori dhe SPAK, kush janë emrat e rinj që morën dritën jeshile nga KLP

KLP zhvilloi sot mbledhjen plenare online, ku u vendosën me shumicë tre caktime të përkohshme në pozicionin e Drejtuesit të  Prokurorisë pranë Gjykatës së...

KLP plotëson vakancën, ja kush është prokurorja që do t’i zërë vendin Besnik Canit

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka plotësuar vakancën, duke zgjedhur anëtare Eloida Goxhin. Kjo e fundit pritet të zërë vendin e...

Vakancat në KLP, zbardhen emrat e 5 prokurorëve që kanë aplikuar

Ditën e sotme është mbyllur gara për vakancat në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Vakancat u krijuan pas shkarkimit të Arben...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë përfundon verifikimin e pasurisë dhe figurës për tre kandidatët në ILD, lista e komandimeve

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ditën e sotme ka përfunduar procedurën për verifikimin e figurës dhe pasurisë së kandidatëve për pozicionin e inspektorit në...

KLP rishpall 10 vende vakante për ‘drejtues prokurorie’, kërkohen vetëm kandidatë të kualifikuar

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka rishpallur 10 vende vakante për "drejtues prokurorie". Në përfundim të afatit të aplikimit për 28...

Lajmet e fundit