Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

klodian tanushi

U ndanë nga jeta tre vite më parë në krye të detyrës, Peleshi kujton dy Dëshmorët e Atdheut major Klodian Tanushi e nëntetar Zarife...

Sot mbushen tre vjet nga dita kur major Klodian Tanushi dhe nëntetar Zarife Hasanaj ranë në krye të detyrës, teksa ishin me mision në...

1 vit nga tragjedia në Letoni, përkujtohen dy efektivët e FA që ranë në krye të detyrës

Forcat e Armatosura nderuan dy efektivët e rënë në krye të detyrës një vit më parë në Letoni, major Klodian Tanushin dhe nëntetare Zerife...

Humbën jetën në Letoni në bazën e NATO-s, dy ushtarakët shqiptarë do kujtohen gjithmonë pas vendosjes së MEMORIALIT

Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi, dy ushtarakët shqiptarë që humbën jetën në Letoni, në bazën Adazi të NATO-s, do të kujtohen gjithmonë nga brezat...

PREKËSE/ Rreshteri i vetëm që mbeti gjallë, lë spitalin dhe shkon me paterica në ceremoninë mortore të shokut të luftës

Kjo është një foto prekëse nga ceremonia e lamtumirës që iu dha sot major Klodian Tanushit. Miku i tij, rreshteri Julian...

Mbërrin nesër në Tiranë trupi i major Klodian Tanushit, të enjten homazhet te Muzeu

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe ditën e...

Lajmet e fundit