Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

klima

BE arrin marrëveshje për të mbrojtur klimën nga gazet karbonikë

Negociatorët e Bashkimit Evropian arritën një marrëveshje politike të dielën për të ulur çlirimin e gazrave karbonikë dhe për të ngadalësuar kështu ngrohjen e...

“Të fundit në rajon për ardhjen e investitorëve të huaj”, Meta: Kompanitë nuk zgjedhin Shqipërisë se klima është armiqësore

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se Shqipëria është e fundit në rajon për ardhjen e investitorëve të huaj. Ai shkruan se kompanitë...

Probleme me shëndetin, Papa Françesku s’do marrë pjesë në Samitin e liderëve botërorë për Klimën

Papa Françesku nuk do të udhëtojë në Skoci për Konferencën e Kombeve të Bashkuara për Klimën, ka njoftuar Vatikani. Kreu i Selisë së Shenjtë, ka...

Biden shtyn përpjekjet për investime për të luftuar ndryshimet e klimës

Presidenti Joe Biden ripërtëriti të hënën përpjekjen e tij për investime të rëndësishme për të luftuar ndryshimet klimatike, ndërsa vizitoi Kaliforninë gjatë një turneu...

Anulohet konferenca e klimës në Tiranë për shkak të Kosovës, ministrat tregojnë ç’ndodhi, Matoshi: Të mos e ëndërrojë OKB dhe kushdo që mund të...

Konferenca për "Klimën në Ballkanin Perëndimor" që do të mbahej ditën e sotme në Tiranë nuk është zhvilluar. Shkak për anulimin e kësaj konferencë...

Ndryshimi i klimës në prag kritik: Bota po shkon drejt dekadës më të nxehtë

Kërkuesit e tjerë të fushës kanë thënë se parashikimi i ri për pesë vitet e ardhshme ishte në përputhje me pritjet, duke pasur...

Kush është bomba e padukshme që po kërcënon seriozisht njerëzimin

PS. Nuk po permend emra pasi ju te gjithe i keni neper mend, por ti lutemi Zotit qe problemet te zgjidhen nen frymen e...

Rikthehet acari në vend, temperaturat ulen deri në minus 11 gradë. Këto do jenë ditët më të ftohta

Dita e sotme, por kryesisht mbrëmja është shoqëruar me temperatura tepër të ulëta në mbarë Shqipërinë. Por ditët në vijim do...

Marrëveshja e Parisit merr miratimin e vendeve të BE-së, do e ratifikojnë

Vendet e Bashkimit Evropian dhanë sot miratimin e tyre për ratifikimin e marrëveshjes së Parisit kundër ngrohjes klimatike. “Vendet anëtare pro...

SHBA-Kinë, ratifikohet marrëveshja për klimën

Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë zyrtarizuar ratifikimin e Marrëveshjes së Parisit, një hap i rëndësishëm i ndotësve më të mëdhenj të botës, që...

Lajmet e fundit