Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

KLGJ

EMRI/ Akuzohet për “falsifikim dokumentesh” dhe “deklarim të rremë”, avokatët e SPAK kërkojnë pezullimin nga detyra për anëtarin e KLGJ

Shoqata e Anëtarëve Antikorrupsion ka kërkuar me anë të një lere drejtuar Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë pezullimin nga...

Afati i fundit 3 shtatori, KLGJ thirrje gjyqtarëve që kanë kaluar vettingun: Aplikoni për t’u bërë pjesë e Këshillit, 5 anëtarëve u mbaron mandati

Këshilli i Lartë Gjyqësor u bën thirrje gjyqtarëve që kanë kaluar me sukses procesin e vettingut, të aplikojnë për të qenë pjesë e këtij...

Yuri Kim tjetër mesazh për Reformën në Drejtësi: KLGJ dhe KLP do mbështeten nga SHBA që të ndërmarrin veprime të ASHPRA

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka shpërndarë në Twitter disa foto nga Aktiviteti i Prezantimit të Raportit të Monitorimit të KLP dhe KLGJ nga Komiteti...

Ambasadori Soreca i shkon në zyrë kryetares së KLGJ: Të plotësohet Gjykata e Lartë, ato të Apelit dhe shkallës së parë funksionale sa më...

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim me kryetaren e Këshillit të Lartë Gjyqësor Naureda Llagami. Takimi është zhvilluar dje...

Kryetarja e KLGJ në Kuvend: Gjykata e Apelit është më e prekura nga procesi i vettingut, janë vetëm 25 gjyqtarë

Kryetarja e KLGJ Naureda Llagami është duke raportuar në Kuvend për punën e Gjykatës së Lartë. Ajo tha se gjatë vitit 2020 Gjykata e Lartë...

Çuçi kërkoi të merren masa për gjyqtarin, reagon KLGJ: Kush ka prova të shkeljes së gjykatësit, t’i dorëzojë në ILD

Këshilli i Lartë Gjyqësor në një deklaratë për mediat u ka bërë thirrje personave publikë që të respektojnë pavarësinë e gjyqësorit gjatë ushtrimit të...

Qeveria “shënjestron” gjyqtarin Elidon Papazisi: Po jep vendime për të mbrojtur ndërtimet pa leje, KLGJ të marrë menjëherë masa (LETRA)

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi u është drejtuar me një letër-kërkesë Inspektorit të Lartë të Drejtësisë (ILD), Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ) dhe dijeni...

Paradë mode në korridoret dhe zyrën e Gjykatës, Enkeleda Kapedani “zbulon” kush ia ka publikuar videot skandaloze në “Tik Tok”: Mund t’i kenë hedhur…

Gjyqtarja e Elbasanit Enkeleda Kapedani, pritet që ditën e hënë, më 7 qershor të dalë para Këshillit të Lartë të Drejtësisë për t’u njohur...

“Paradë mode” në Gjykatë dhe video skandaloze në “Tik Tok”, të hënën mbahet seanca për gjyqtaren Enkeleda Kapedani, çfarë pritet të ndodhë?

Ditën e hënë është caktuar seanca gjyqësore për gjyqtaren në detyrë të Elbasanit, Enkeleda Kapedani. Kapedani është në hetim për "shkelje të etikës" dhe "shpërdorim...

“Shqipëria është tani në kulmin e reformës reale në drejtësi”, ambasadorja Kim mesazh KLGJ: Caktoni sa më parë kandidatët për Gjykatën e Lartë!

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, i ka dërguar një mesazh të qartë Këshillit të Lartë Gjyqësor. Ajo kërkon që ky institucion të...

Lajmet e fundit