Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

klement cala

Grabitja e miliona eurove në Rinas, Gjykata jep vendimin për 7 anëtarët e grupit kriminal

Gjykata e Posaçme ka zbardhur vendimin për Klement Çalën dhe Eldi Çalën, të cilët akuzohen për grabitjen e miliona eurove në barkun e një...

Grabitja e miliona eurove në Rinas, SPAK kërkon 157 VITE BURG për Talo Çelën “me shokë”

Prokuroria Speciale SPAK, kërkon 157 vite burg për 8 të akuzuarit për grabitjen e miliona eurove në barkun e një avioni në Rinas. Hetimet...

Kontroll i befasishëm në burgje, gjendet celular në qelinë e të arrestuarit për grabitjen e miliona eurove në Rinas

Një kontroll i befasishëm i ushtruar nga nga autoritetet e burgut në qelinë e Klement Çalës, ka zbuluar një celular të fshehur në dhomën...

Grabitja në Rinas, dënohet me 25 vite burg një prej autorëve

Gjykata e Posaçme për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin ka dënuar me 25 vite heqje lirie një prej anëtarëve të gurpit të grabitjes së...

Në kërkim për grabitjen e Rinasit, Klement Çalës i sekuestrohen 500 mijë euro pasuri e aksione

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan, nën drejtimin e Prokurorisë së Elbasanit, në kuadër të hetimit të proçedimit penal të regjistruar pranë...

Grabitja në Rinas, arrestohet vëllai i Klement Çalës, roli që kishte

Mes të arrestuarve në Elbasan është edhe Eldi Çala, vëllai i Klement Çalës. Është gazetari Aldo Kozarja ai i cili...

Operacione në Tiranë, Elbasan e Fushë-Krujë: KAPET një nga grabitësit e Rinasit, 3 të tjerë në pranga

Katër persona janë arrestuar gjatë aksioneve të policisë sot në Tiranë, Elbasan dhe Fushë-Krujë, për goditjen e bandës që dyshohet se ka kryer grabitjen...

Lajmet e fundit