Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
26 °
Sht
26 °
Die
24 °
Hën
25 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

kld

Ish-nënkryetari i KLD që u shkarkua nga Kuvendi aplikon për një vend në organet drejtuese të KQZ-së

Elvis Çefa, ish-nënkryetar  i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, ka aplikuar për nënkomisioner, rregullator dhe në KAS, për zgjedhjet parlamentare. Ai...

‘Vendim i paligjshëm për gjyqtarin’, KLD përgënjeshtron Etilda Gjonajn: Nuk ka qenë prezent në mbledhje

Në lidhje me deklaratën e Ministres së Drejtësisë, shprehim keqardhjen për pasaktësitë në përmbajtjen e saj, pasi së pari duhet sqaruar se anëtarja...

Deputeti i LSI sulmon institucionin e drejtuar nga Meta: Llumi ndodhet aty

Deputeti i LSI Nasip Naço përmes një deklarate për shtyp ka sulmuar ashpër Këshillin e Lartë të Drejtësisë (KLD) kreu i së cilës është...

Drejtësia në kolaps, 22 gjykata pa kryetarë, u mbaron mandati

Depozitohen në Këshillin e Lartë të Drejtësisë kërkesa nga 11 kryetarë gjykatash për shtyrje mandatesh. 11 kryetarëve të gjykatave u ka...

KLD rrëzon Gjonajn, nuk shkarkon gjyqtarin e Shkodrës, ministrja përplaset me Gjin Gjonin: Ja si votoi presidenti Meta

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka vendosur të mos shkarkojë gjyqtarin e Gjykatës Administrative të Apelit Shkodër, Ahmet Jangulli. Në mbledhje...

Reforma në drejtësi, magjistratët e rinj letër KLD-së dhe Arta Markut: Ndërpresim marrëdhëniet me shkollën

Vonesa e ngritjes së Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë ka paralizuar punën e Shkollës së Magjistraturës. ...

Manjani: Teatër me KLD! Me gjithë respektin, por presidenti…

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, përmes një statusi në rrjetet sociale, shpjegon se Këshilli i Lartë i Drejtësisë që vendosi të mos shkarkojë...

Përfundon mbledhja urgjente e KLD, pezullohen 3 gjyqtarë të Apelit (EMRAT)

Ditën e sotme është mbajtur një mbledhje urgjente e Këshillit të Lartë të Drejtësisë. Në këtë takim, mësohet se ja ë pezulluar...

Skandali i rrugëve, avokati i Andi Tomës akuza të forta gjyqtares: Kam faj unë që s’të dënova kur isha në KLD, do gris liçensën

Andi Toma është arrestuar bashkë me pasardhësin e  tij Dashamir Xhika si i akuzar nga prokuroria e Elbasanit për shpërdormin e fondeve në...

Ekstradimi i Nezar Seitit në Itali, reagon KLD: Hetim disiplinor për gjykatësin

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka reaguar për herë të parë lidhur me ekstradimin e Nezar Seitit drejt Italisë. KLD ka...

Lajmet e fundit