Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

kishe

Vodhën paratë në kishë, arrestohen tre autorët në Korçë (EMRAT)

Tre persona janë arrestuar nga Policia e Korçës, pasi akuzohen për vjedhjen e një shume parash në një objekt kulti në fshatin Lajthizë, Pustec. Mësohet...

Papa: Homoseksualiteti është mëkat, por jo krim, të mirëpriten në kishë

Papa Françesku kritikoi ligjet që kriminalizojnë homoseksualitetin si "të padrejtë", duke thënë se Zoti i do të gjithë fëmijët e tij ashtu siç janë...

Papa Françesku: Homoseksualiteti nuk është krim, në kishë të mirëpriten të gjithë

Papa Françesku kritikoi ligjet që kriminalizojnë homoseksualitetin dhe i quajti "të padrejta", duke thënë se “Zoti i do të gjithë fëmijët e tij ashtu...

E RËNDË/ Të shtëna me armë brenda Kishës, 1 e vrarë dhe 2 të plagosur

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Kolorado. Sipas mediave vendase mësohet se nëj grua dhe dy burra kanë mbetur të plagosur...

“Kemi Zotin dëshmitar”, Rudina Dembacaj dhe Mark Frroku kurorëzojnë dashurinë në martesë, dalin fotot nga ceremonia në kishë

Sot është një ditë e madhe e veçantë për Rudina Dembacajn. Aktorja e njohur e humorit dhe Marku Frroku kanë kurorëzuar dashurinë e tyre...

BE e shqetësuar për ngjarjet në Mal të Zi: Të hetohen rastet e dhunës

Bashkimi Evropian shprehu shqetësim për situatën në Mal të Zi, pas trazirave që shpërthyen atje me rastin e shugurimit të kreut të Kishës Ortodokse...

Grabitësit nuk kursejnë as kultet fetare, hajdutët hyjnë në Kishën e Shën Gjergjit dhe marrin një shumë parash

Kisha e Shën Gjergjit në Libofshë ka rënë pre e një grabitje. Bëhet me dije se në Kishë autorët kanë marrë 2000 mijë lekë. Mësohet...

Besimtarët ortodoksë kremtojnë sot pashkët, festa nën masat anti-Covid

Besimtarët ortodoksë kremojnë sot ngjalljen e Jezu Krishtit në meshën e Pashkëve. Festa po kremohet e ndikuar nga masat anti-Covid.  Edhe pse ndryshe nga viti...

Shën Sofia do kthehet në Xhami, ministri grek kërcënon: Evropa duhet të veprojë ose përndryshe…

Ministri i Jashtëm Grek, Nikos Dendias ka reaguar ashpër pas vendimit që ka marrë Gjykata e Lartë në Stamboll, e cila ka vendosur të...

Koronavirusi nuk njeh ‘status’, PAPA Françesku shkon në këmbë në Kishë për t’u lutur (FOTO)

Italia është e futur e gjitha në karantinë, ndërsa është ndaluar edhe qarkullimi i makinave, që ka bërë që në rrugët e Romës të...

Lajmet e fundit