Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

kineze

E quajti kineze, ambasadorja Kim fton në Ambasadën Amerikane komentuesin: Mund t’ju tregoj me krenari për historinë e vendit tim

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ditën e djeshme ka zhvilluar një vizitë në qytetin e Pogradecit, ku ka ndarë edhe foto me mikëshen e...

Raketa kineze “jashtë kontrollit”, po bie në tokë me shpejtësi “rrufeje”

Një raketë kineze 21-tonëshe ka dalë nga kontrolli dhe pritet të bjerë në Tokë në ditët e ardhshme duke rrezikuar dhe zonat e banuara,...

Nuk janë miratuar nga EMA, Manastirliu tregon nëse qytetarët që kanë marrë vaksinat ruse dhe kineze do të pajisen me certificatë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrotjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka qetësuar të gjithë qytetarët që kanë marrë vaksinën ruse apo atë kineze. Në një intervistë për...

Kuvendi voton me shumicë votash PRO, 94 deputetë i japin “leje” Qeverisë të blejë vaksina ruse dhe kineze

94 deputetë të Kuvendit të Shqipërisë, votojnë “PRO” Aktit Normativ të Këshillit të Ministrave, që lejon Qeverinë të negociojë për blerjen e vaksinave nga...

Hungaria miraton vaksinën kineze ‘CanSino Biologics’ dhe atë të Indisë, kurba e infektimeve shënon rritje të ndjeshme

Hungaria ka miratuar për përdorim urgjent dy vaksina të tjera kundër COVID-19, atë kineze “CanSino Biologics” dhe vaksinën “Covishield” të Indisë. Lajmi u bë me...

Konkurojnë edhe modelet më të famshme, njihuni me ‘fshataret’ seksi të Kinës (FOTO)

Ato jetojnë në fshat, ndërkohë që nuk njiheshin deri sa dikush vendosi t'i bindë që të pozonin për të. Bëhet fjalë...

SHBA kufizon dhënien e vizave për disa zyrtarë kinezë

Shtetet e Bashkuara morën vendim të kufizojnë dhënien e vizave për anëtarë të qeverisë kineze dhe zyrtarë të Partisë Komuniste. Vendimi u morr për...

Policë kinezë patrullojnë në rrugët e Serbisë

Kina është eksportuesja më e madhe e mallrave të konsumit dhe po shton ndërkohë praninë edhe në fusha të tjera. Pekini ka dërguar së...

20 kinezë masakrojnë hajdutin shqiptar (Video)

Një 22 vjeçar shqiptar është rrahur në mënyrë barbare nga një grup kinezësh në Itali. Rasti u regjistruar pranë një...

Bashkëshortja e një politikani mëson gjuhën kineze, intrigohet dhe ja se ç’thotë për të

Që kur Sali Berisha 7 vite me parë kur ishte kryeministër deklaroi se do të fuste në shkollat fillore gjuhën kineze si lëndë për...

Lajmet e fundit