Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

kinema

Pas anulimit të filmit vizatimor “Botë e mrekullueshme”, reagon PD: Heronjtë e fëmijëve tanë janë dhe duhet të jenë Skënderbeu, Nënë Tereza dhe jo...

Partia Demokratike ka reaguar për shfaqjen e filmit vizatimor  “Strange World”, ku personazhet kryesorë janë dy djem të vegjël, që dashurohen me njëri tjetrin. Pas...

Kinemaja në Tiranë anulon filmin vizatimor me protagonistë “dy fëmijë gay”, Karaj: Është edukues, që fëmijët të mësohen me kulturën e pranimit

Një nga kinematë e Tiranës anuloi përkohësisht shfaqjen e filmit vizatimor “Strange World”, ku personazhet kryesorë janë dy djem të vegjël, që dashurohen me...

Kinematë në Gjermani ndalojnë filmin e regjisorit serb, anti-shqiptarit Boris Malagurski

Filmi serb "SRPSKA", i regjisorit anti-shqiptar Boris Malagurski është ndaluar për t'u transmetuar në kinematë në Shtutgard, Gjermani. Pas reagimeve nga Kosova, kinematë në...

Një ndër regjisorët më me ndikim në historinë e kinemasë, ndërron jetë Jean-Luc Godard

Një ndër regjisorët më me ndikim në historinë e kinemasë, Jean-Luc Godard ka ndërruar jetë në moshën 91-vjeçare. Regjisori francezo-zviceran fitoi famë në fund të...

Kaos në kinema për një pako me urinë njerëzish

Një kinema në Washington u evakua pasi mori një pako me urinë njerëzish. Pako me shënimin “substancë njeriu shumë infektuese” ju...

“Game of Thrones” thyen rekordin, nominohet për 32 çmime Emmy

“Game of Thrones” apo Froni i Shpatave në shqip, është nominuar për plot 32 çmime Emmy, duke vendosur rekord të ri botëror për sezonin...

Njerëzit i rikthehen kinemasë, rekord shitje biletash këtë vit

Vitet e fundit është vënë re një distancim nga kinemaja. Dhe shkak për këtë është bërë zhvillimi i teknologjisë. Për pasojë...

Lajm i hidhur/ Vdes ‘Stërgjyshja e Filmave franceze’

Francezja Agnes Varda, gruaja e vetme, regjisore filmash nga vitet 1960 ka vdekur sot në moshën 90 vjeçare. Lajmin e kanë...

Po vjen Terminator 6, James Cameron zbulon titullin e ri

Filmi i gjashtë i Terminator është duke u realizuar, konfirmon regjisori legjendar James Cameron. Megjithëse regjisori po punon për pasuesin e...

Lajmet e fundit