Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
5.7kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
37 °
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

kine

Donald Trump e quan Bitcoinin një mashtrim: Nuk më pëlqen sepse…

Ish- presidenti i SHBA, Donald Trump ka thënë së fundmi se Bitcoinin e shesh si një “mashtrim”, i cili ndikon në vlerën e dollarit...

Zbulohet në Kinë skeleti i dinosaurit që ka jetuar 180 milionë vite më parë

Paleontologët kinezë kanë zbuluar në jug-perëndim të Kinës një skelet dinozauri, i cili mendohet të ketë jëtuar 180 milionë vite më parë.Skeleti është rreth...

E rëndë, 25-vjeçari qëllon me thikë kalimtarët, 6 persona humbin jetën, dhjetra të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kinë, ku një person ka goditur me thikë kalimtarët. Mediat e huaja bëjnë me dije se nga ngjarja...

Tjetër virus në Kinë, infektohet një qytetar me variantin e ri të gripit të shpendëve

Një qytetar kinez është konfirmuar si rasti i parë njerëzor i infeksionit me një grip të rrallë të gripit të shpendëve. Komisioni Kombëtar Shëndetësor i...

E paprecedentë, familjarët hedhin në lumë trupin e pajetë të burrit që vdiq nga Covid, arrestohen në flagrancë (VIDEO)

India është aktualisht vendi më i prekur dhe më i rënduar nga Covid, duke llogaritur dhe faktin që atje nuk ka raportim të saktë...

Ndryshon ligji, Kina lejon çiftet të kenë tre fëmijë

Kina ka njoftuar se do të lejojë çdp familje të ketë deri në tre fëmijë, duke shënuar fundin e një politike të rreptë me...

Tragjedi në maratonë, 21 vrapues humbin jetën pas përkeqësimit të motit, detyrohen të vrapojnë në breshër dhe të ftohtë

21 persona të cilët po merrnin pjesë në një ultramaratonë kanë humbur jetën pasi moti i keq goditi Kinën. Pjesëmarrësit në total ishin 172...

Tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.4 godet Kinën, raportohet për viktima

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.4 i shkallës Richter ka goditur Kinën ditën e sotme.Mediat e huaja raportojnë për të paktën 1 viktimë...

Panik në Kinë, gradaçela 70 katëshe fillon papritur të lëkundet, qytetarët vrapojnë të tmerruar (VIDEO)

Një qiellgërrvishtëse prej më shumë se 70 katëshe në Kinë është evakuuar nga autoritetet pasi papritur filloi të lëkundej. Të gjithë qytetarët brenda dhe...

Motori merr flakë brenda ashensorit, plagosen 5 persona mes tyre dhe një foshnjë 5-muajshe (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kinë ku pesë persona, përfshirë dhe një foshnjë 5-muajshe, u përfshinë nga flakët e rëna në ashensor. Sipas...

Lajmet e fundit