Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Kim Mehmeti

Shqipëria ka parti të kryetarëve, e jo kryetarë të partive

Nga Kim Mehmeti Mediat e Shqipërisë vazhdojnë të merren me ‘çudinë’ e dorëheqjes së Kryeministrit të Maqedonisë, partia e të cilit humbi në zgjedhjet vendore....

Nuk u bëmë si e gjithë Evropa, por ajo është duke u bërë edhe më keq seç jemi ne!

Nga Kim Mehmeti E dëgjuat Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, se si aksionin e policisë së Kosovës kundër krimit...

Mos pyetni si u kall spitali i Tetovës – atë e kallëm të gjithë ne!

Nga Kim Mehmeti Ka raste kur fjalët nuk kanë asnjë kuptim, kur dhembja shkon përtej dhembjes dhe kur duhet t’i dorëzohemi asaj e ta ndjejmë...

“Piktori e shijon lirinë e plotë politike, sepse i mungon ndjesia e turpit!”

Nga Kim Mehmeti Kryeministri i Shqipërisë, ai e Maqedonisë së Veriut dhe Presidenti i Serbisë janë takuar në Shkup nga ku do e çojnë përpara...

Kryeministri foli jo si fajtor, por si drejtues OJQ-je

Nga Kim Mehmeti Pas tetë viteve drejtim të vendit, Kryeministri pohoi atë që me vite flitet e thuhet nëpër kafenetë e Shqipërisë: se ka pjesëtarë...

Denoncimi i Kim Mehmetit: Policia maqedonase ka hequr mbishkrimet “E duam Çamërinë”, le të stoliset çdo shtëpi shqiptari…

Publicisti Kim Mehmeti ka denoncuar një padrejtësi që policia maqedonase ka bërë ndaj qytetarëve shqiptarë, duke hequr mbishkrimet “E duam Çamërinë” në Shkup pa...

Shkrimtari thumbon ambasadorët: Si s’e dinë ata si pasurohen politikanët tanë që s’kanë bërë kurrë punë tjetër? S’janë viktimë, por bashkëfajtorë!

Shkrimtari i njohur Kim Mehmeti ka bërë një shënim ironizues, duke mos nguruar të sulmojë ambasadorët e huaj në vendin tonë, qoftë Shqipëri apo...

Listat e zeza të DASHI-it dhe ‘delet’ e mbikëqyrura nga ‘sigurimsat’ e ‘Rilindjes’!

Nga Kim Mehmeti Kohët e pas zgjedhjeve parlamentare janë si ato të pas përmbytjeve, e kur uji që tërhiqet, lë pas vetes ose humus që...

Kim Mehmeti: Pagabueshmërinë dhe pafajësinë engjëllore nuk i pranoj, ato u takojnë të tjerëve, e jo mua!

Shkruan Kim Mehmeti Më pyesin shpesh pse nuk u përgjigjem atyre që më shajnë, ofendojnë dhe akuzojnë se gjatë dekadave të ish Jugosllavisë, njësoj si...

“Vajzat të shohin shoferin, jo makinën e shtrenjtë”, Kim Mehmeti këshillë votuesve: Mos shihni flamurin e partisë, por atë që e mban

Shkrimtari i njohur Kim Mehmeti ka bërë një paralelizëm të bukur lidhur me situatën politike në vendin tonë. Ai kujton këshillën e vlefshme e...

Lajmet e fundit