Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

kim jong un

Në krizë për ushqime, Kim Jong Un i “përulet” Bidenit: Jemi gati për dialog

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un së fundmi ka thënë se është i gatshëm për dialog me presidentin e SHBA-ve, Joe Biden. Ky...

Lideri komunist Kim Jong Un, urdhëron pushkatimin e një burri në sy të familjes: Shiste CD me filma të blerë në Korenë e Jugut

Kideri komunist i Koresë së Veriut Kim Jong Un, ka urdhëruar ekzekutimin e një burri para familjes së tij dhe 500 personave të tjerë....

Kim Jong Un merr vendimin e pazakontë, ndalon muzikën dhe stilet e flokëve që ai nuk pëlqen

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un së fundmi ka marrë një vendim aspak të zakontë. Ai ka urdhëruar që të gjithë zyrtarët e...

“Prej dy muajsh s’vjen më asnjë ushqim nga Kina”, Kim Jong Un i shqetësuar paralajmëron popullin: Do vuajmë nga uria

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-un I ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të përgatiten pasi një krizë e madhe do të...

Kim Jong Un tenton të vjedhë vaskinën ANTI-COVID, hakerat e tij sulmojnë kompaninë AstraZeneca

Kompania farmaceutike AstraZeneca, që po zhvillon vaksinën kundër koronavirusit ka rënë pre e hakerave nga Koreja e Veriut. Punonjës të kompanisë...

Kim Jong-Un gjen zëvendësuesen e motrës, çfarë fshihet pas kësaj historie?

Lideri komunist i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un duket se i është rikthyer historisë së romancës me këngëtaren, Hyon Song-Wol.  43-vjeçarja...

Kim Jong-un bën përjashtimin e rrallë, për herë të parë i uron shërim të shpejtë një lideri botëror, dhe ai është…

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, i ka uruar presidentit të SHBA-ve Donald Trump, shërim dhe rikuperim të shpejtë nga Covid-19. ...

Nuk ndodh shpesh/ Kim Jong-un i kërkon falje Koresë së Jugut (Zbulohet arsyeja)

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-un i ka ofruar falje popullit të Koresë së Jugut për vrasjen e një bashkëqytetari nga ushtria, më...

U tha se është në gjendje kome dhe se pushtetin do e marrë motra e tij, Kim Jong ‘nxjerr kokën’, ja ku shfaqet

Ps lajmeve të bujshme nga mediet ndërkombëtare, se diktatori Kim Jong Un është në gjendje kome, ky i fundit u ka dhënë fund spekulimeve....

Kush është Kim Yo-jong që pritet të drejtojë Korenë e Veriut, amerikanët i tremben më shumë se sa Kim Jong Un-it

Nga mediet e huaja raportohet se diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un ndodhet në gjendje koma dhe së shpejti pushtetin pritet ta marrë...

Lajmet e fundit