Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Kim jon un

Kim Jong-Un gati të tërheqë armët bërthamore, Trump: Pres të takohemi

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka deklaruar se është në pritje të një takimi me liderin korean Kim Jong- Un, pasi ky i fundit ka...

Presidenti kinez lavdëron Kim Jong Un: Arritje pozitive nga samiti me Trump, Kina e gatshme në promovimin e paqes në Gadishullin korean

Pas vizitës së liderit verikorean Kim Jong Un, Presidenti kinez, Xi Jinping, ka lavdëruar liderin verikorean, duke theksuar arritjet pozitive të samitit të mbajtur...

Pas takimit me Trump, Kim Jong Un viziton Kinën, ja çfarë do të diskutohet

Një javë pas takimit me Presidentin e SHBA, Donald Trump lideri i Koresë së Veriut Kim Jong Un viziton Kinën. Pritet...

Trump për Kim Jong Un: Ai flet dhe njerëzit e tij ulen gjithë sy e veshë, dua që njerëzit e mi të bëjnë të...

Donald Trump ka thënë se do të donte që qytetarët amerikanë të "uleshin të vëmendshëm" kur ai të fliste, njësoj siç bëjnë njerëzit e...

Takimi historik Trump-Kim Jong Un, ja çfarë shkruajnë mediat një ditë para

Një ditë para takimit Trump-Kim Jong Un, media shtetërore verikoreane, ka ngritur mundësinë që Koreja Veriore të krijojë ‘marrëdhënie të reja’ me Shtetet e...

Kërcënimi i Koresë së Veriut, SHBA paralajmërim të fortë Kim Jong Un: Mos luaj me…

Nënpresidenti amerikan, Mike Pence ka paralajmëruar liderin verikorean, Kim Jong Un, të mos ‘luajë’ me presidentin amerikan, Donald Trump lidhur me mundësinë për një...

Lajmet e fundit