Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

kievi

Rusia bën përgjegjës direkt Kievin: Vajza e aleatit të Putinit u vra nga shërbimet speciale ukrainase

Rusia ka akuzuar shërbimet speciale ukrainase për vrasjen e vajzës së një prej aleatëve të Vladimir Putinit. Gazetarja Darya Dugina, 29 vjeçe, vdiq të...

Ministri i Jashtëm rus fajëson Kievin për krizën e grurit: Duhet të kishin çminuar Detin e Zi

Kriza e eksportit të grurit të Ukrainës do të ishte zgjidhur tashmë nëse Kievi dhe aleatët e tij perëndimorë do të kishin çminuar portet...

Gjenerali shqiptar: Koha po punon për Ukrainën, grupet zbuluese ruse nuk arritën objektivin dhe humbën befasinë strategjike

Gjeneral Bardhy Kollçaku, ish-shef i Shtabit të Përgjithshëm të FA, u shpreh mbrëmjen e kësaj të marte për luftën në Ukrainë se koha po...

Rusët gati të SULMOJNË Kievin, publikohen pamjet e karvanit të tankeve drejt kryeqytetit

Pamjet e publikuara këtë të enjte tregojnë se si forcat ruse po pësojnë humbje të mëdha nga forcat e armatosura të Ukrainës. Ditën e djeshme...

Putin URDHËRON ushtarët rusë: Sulmoni në të gjitha drejtimet!

Ushtarëve rusë u janë dhënë urdhra që të zgjerojnë ofensivën në Ukrainë “nga të gjitha drejtimet” pasi Kievi ka refuzuar që të zhvillojë bisedime...

Paralajmërimi i Zelenskyt: Sot është nata e sulmit të madh! Armiku do të përdorë të gjithë fuqinë e tij, nuk mund ta humbim kryeqytetin

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka paralajmëruar qytetarët e tij dhe ushtrinë që të përgatiten, pasi nata e sotme do të jetë shumë e vështirë,...

Dita e dytë e pushtimit rus/ Si është situata në Ukrainë, viktimat, luftimet e ashpra rreth Kievit dhe zhvillimet e fundit

Ukraina është zgjuar sot në ditën e dytë të pushtimit rus. Shumë pak kanë fjetur, me bombardimet dhe sulmet raketore të Rusisë që kanë...

“Shtetet më të fuqishme të botës po shikojnë nga larg”, presidenti i Ukrainës kërkon ndihmë: Po përballemi të vetëm me rusët

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky u ka drejtuar një tjetër kërkesë për ndihmë aleatëve perëndimorë për të ndaluar sulmin brutal të Rusisë. "Këtë mëngjes...

Lajmet e fundit