Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

kIEV

VIDEO/ Rusët i rikthehen kryeqytetit, sulme me raketa në Kiev

Disa shpërthime ndodhën në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen Shevchenkivskiy të kryeqytetit ukrainas, Kiev. Lajmi u konfirmua nga kryetari i...

Vizita e udhëheqësve të BE-së në Kiev, shpresë për rrugën evropiane të Ukrainës

Presidenti francez Emmanuel Macron tha gjatë vizitës së tij të përbashkët me Kancelarin gjerman Olaf Scholz, Kryeministrin italian Mario Draghi dhe Presidentin rumun Klaus...

Rama dhe Klitchko pozojnë bashkë, Veliaj shpërndan foton: Më pëlqen të shoh dy peshat e rënda

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës zyrtare në Ukrainë, ka takuar edhe kryebashkiakun e Kievit, Vitali Klitchko. Ka qenë kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj,...

“Nuk e përmendi Rusinë”, Mustafaj flet për vizitën e Ramës në Ukrainë: Ishte për show, ne s’kemi rol në fatin e luftës

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama në Ukrainë, duke thënë se ishte për shoë dhe protagonizëm. Ai tha se...

Abazoviç në Kiev: Keni mbështetjen e Ballkanit Perëndimor për rindërtimin, qëndroni të fortë!

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me kryeministrin Edi Rama në Kiev, e siguroi presidentin Volodomyr Zelensky...

Rama zemërthyer, viziton ekspozitën në Kiev për fëmijët që kanë humbur jetën në luftë

Kyeminsitri Edi Rama dhe kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviç ndodhen në Kiev, ku po shohin nga afër krimet që janë shkaktuar nga...

Rama në Kiev, vjen reagimi nga PD: Kjo është arsyeja e vërtetë pse ka shkuar

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas vizitës së kryeministrit Edi Rama në Kiev. Përmes një postimi në “Facebook”, Paloka thekson se Rama...

Rama në Kiev, Spiropali shoqëron kryeministrin, ja kur do të takohen me Zelenskyn  

Kryeministri Rama gjatë vizitës së tij në Kiev, përveç kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç, shoqërohet edhe nga ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet...

U nis bashkë me Ramën, Abazoviç publikon videon rrugës për në Kiev

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, së bashku me kryeministrin Edi Rama pasditen e djeshme u nisën për në Kiev me ftesë të...

Rama dhe Abazoviç u nisën drejt Kievit, Berisha publikon foton: Me avion personal, uroj të mos kthehet nga Beogradi me turistë rusë

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, janë nisur pasditen e sotme drejt kryeqytetit të Ukrainës, Kievit. Dy kryeministrat shqiptarë...

Lajmet e fundit