Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

Kherson

Bombardime në një fshat të Kherson, humb jetën nëna me dy fëmijët

Një grua dhe dy fëmijë u vranë nga granatimet ruse të një fshati në provincën jugore të Ukrainës, Kherson. Lajmi i bë i ditur...

Gjashtë të vrarë dhe disa të plagosur nga sulmet ruse në Kherson

Të paktën gjashtë persona mbetën të vrarë dhe 12 të tjerë mbetën të plagosut, pasi një raketë ruse  goditi një zonë të frekuentuar në...

Bombardime masive në Kherson, ka viktima dhe të plagosur

Bombardimet masive ruse po ndodhin mesditën e sotme në lagjet e banuara të Khersonit . Mediet e huaja raportojnë se disa persona kanë humbur jetën...

Raketa ruse godet ndërtesën e administratës në Khersonin e çliruar

Një raketë ruse ka goditur ndërtesën e administratës rajonale në qytetin jugor të sapoçliruar, Kherson, mëngjesin e sotëm. Nënkryetari i zyrës presidenciale të Ukrainës...

Rusët nuk ndalin bombardimet, të paktën dy të vrarë dhe pesë të plagosur në Kherson

Të paktën dy persona kanë mbetur të vrarë dhe pesë janë plagosur në Kherson pas bombardimeve të forcave ruse. Lajmi u konfirmua nga guvernatori...

Raketat ruse godasin rajonin Kherson 51 herë brenda ditës, dy të vrarë

Raketat ruse kanë goditur rajonin e Kherson 51 herë gjatë ditës së kaluar, duke vrarë dy civilë dhe duke plagosur një tjetër. Lajmi është...

Tre të vrarë dhe shtatë të plagosur nga bombardimet ruse në Kherson

Tre persona u vranë nga bombardimet ruse që rifilluan në rajonin jugor të Ukrainës, Kherson, përgjatë 24 orëve të fundit. Shtatë persona të tjerë...

Bombardimet ruse intensifikohen, mijëra qytetarë braktisin qytetin e Kherson

Qindra ukrainas kanë lënë qytetin e Kherson ditën e sotme për të shpëtuar nga granatimet ruse. Çlirimi i Khersonit shënoi një fitim të madh në...

Zelensky viziton Khersonin e çliruar, pritet me përqafime nga banorët dhe ushtarët (FOTO)

Presidenti Volodymyr Zelensky është pritur me lot dhe përqafime teksa vizitoi sot Kherson-in e sapoçliruar. Ai iu drejtua sot trupave ushtarake dhe banorëve lokalë në...

Festë në Kherson pas largimit të trupave ruse, zyrtarët ukrainas: Lufta s’ka mbaruar ende

Ukraina ka nisur të festojë pasi Rusia u tërhoq nga Kherson. Por edhe pse në Ukrainë ka nisur festa zyrtarët ukrainas kanë paralajmëruar se...

Lajmet e fundit