Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

keshillimi kombetar

“Politika zhurmon nga bravat e qysqitë”, Rama: Qytetarët na kanë kthyer mbi 1 mijë pyetësorë të plotësuar

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se mbi 1000 pyetësore të kthyer me postë deri më tani nga qytetarët e përfshirë në Këshillimin Kombëtar. Rama...

KËSHILLIMI KOMBËTAR/ Rama: Ja çfarë do bëjmë po votuan 90% e shqiptarëve kundër “Open Balkan”! Populli mund të pyetej për prishjen e Teatrit Kombëtar…

Kryeministri Edi rama u shpreh mbrëmjen e sotme se nëse mbi 90% e qytetarëve do të votonin kundër “Open Balkan” në formularin e Këshillimit...

Rama flet për nismën e Këshillimit Kombëtar: Jemi në kërkim të zgjerimit të rrugëve të komunikimit me qytetarët, nga ky proces do mësojmë edhe...

Kryeministri Edi Rama ka folur për nismën e re të qeverisë për Këshillimin Kombëtar, ku në shtëpinë e çdo qytetari do të shkojë një...

Rama pyet qytetarët: A është në interes të Shqipërisë “Ballkani i Hapur”?

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pyetjen e 12, të Këëshillimit Kombëtar, e cila është e fundit në renditje. Ai pyet qytetarët për “Ballkanin e...

Rama pyet qytetarët: A duhet të ndëshkohen ata që ndotin hapësirën publike?

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pyetjen e nëntë të “Këshillimit Kombëtar”. Bëhet fjalë për ndotjen e hapësirave publike, ndërsa Rama pyet qytetarët nëse duhet...

Rama publikon pyetjen e dytë të “Këshillimit Kombëtar”: A duhet të ashpërsohet dënimi për personat që përsëritin krimin?

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një tjetër pyetje në pyetësorin “Këshillimi kombëtar. Qytetarëve do u shtrohet pyetja nëse duhet të ashpërsohet dënimi për personat...

Pyetësori i Këshillimit Kombëtar shton kostot në buxhetin e shtetit, Rama miraton fondin shtesë prej 250 milionë lekësh

Kryeministri Edi Rama ka firmosur vendimin për një shtesë fondi në buxhetin e vitit 2022 për Agjencinë për Dialog dhe Bashkëqeverisje dhe Institutin e...

Newsbomb zbardhi anketën me 12 pyetjet, Rama del me video-mesazh për Këshillimin Kombëtar: Është koha të dëgjojmë njëri-tjetrin

Kryeministri Edi Rama ka dalë me një video-mesazh ditën e sotme për “procesin e Këshillimit Kombëtar për Shqipërinë”. Proces që synon të marrë mendimin e...

“Në vjeshtë fillojmë Këshillimin Kombëtar”, Rama: Qytetarët do të dëgjohen çdo vit për çështjet madhore të Shqipërisë

Në Kongresin e Jashtëzakonshëm të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama ka njoftuar se në vjeshtë do të ngrihet Këshillimi Kombëtar”, me anë të të...

Lajmet e fundit