Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

keshilli politik

Hajdari propozon ligjin për referendumet, i bën thirrje Bashës: O te krahët e Ramës, ose me…

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari ka propozuar sot në mbledhjen e Këshillit Politik, ligjin për referendumet. Hajdari tha se ashtu...

Pas përplasjeve, mblidhet Këshilli Politik për ‘Zgjedhoren’, opozita ulet në tryezë

Sapo ka nisur mbledhja e këshillit politik në tryezën e Reformës Zgjedhore. Kjo mbledhje vjen pas përlasjeve të vazhdueshme mes mazhorancës...

Përplasja me Gjiknurin, flet Vasili: Ju tregoj se çfarë tha Rama, ai provokoi shumë rëndë

Ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili thotë se shkak i përplasjes në mbledhjen e Këshillit Politik, që më pas çoi në bllokimin e punimeve për...

Letra e opozitës: Të mblidhet Këshilli Politik, jemi të angazhuar për zgjedhje të lira e të ndershme. Deklaratat për vendime të njëanshme synojnë ngërç...

Përfaqësuesit e Opozitës në Këshillin, Politik Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili kërkojnë mbledhjen sa më parë të Këshillit Politik. Ata i...


Lajmet e fundit