Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

keshilli politik

7 ditë vonesë, ndërkombëtarët të shqetësuar për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri thërret palët

Që nga 5 qershori këtë muaj, nesër, e premte 12 qershor, në orën 17.00 do të mblidhet për herë të parë Këshilli Politik për...

Hajdari: Këshilli Politik, një mekanizëm për të futur opozitën në sistem. Ajo marrëveshje, s’është reformë

Deputetja opozitare Rudina Hajdari thotë se qëllimi kryesor i Këshillit Politik nuk ishte reforma zgjedhore, por u ngrit si një mekanizëm për të futur...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, Këshilli Politik mblidhet përsëri në Pallatin e Kongreseve

Pas arritjes së marrëveshjes ditën e djeshme për Reformën Zgjedhore, Këshilli Politik do të mblidhet sërish ditën e sotme te Pallati i Kongreseve. ...

Lanë përgjysmë mbledhjen në rezidencën e Yuri Kim, Bylykbashi dhe Vasili shkojnë në selinë e PD për takim me Bashën

Mbledhja e Këshillit Politik në rezidencën e Yuri Kim është ndërprerë për të rifilluar pak më vonë. Ndërkaq, menjëherë përfaqësuesit e...

KËSHILLI POLITIK sot i vë ‘vulën’ reformës, Gjika: S’do ketë lista të hapura! Ja çfarë do ndodhë realisht

Palët e Këshillit Politik, bashkë me ambasadorët e BE, Britanisë, SHBA dhe përfaqësues të OSBE, janë mbledhur në rezidencën e ambasadores Amerikane Yuri Kim,...

‘Edhe delet reagojnë…’, Manjani apel të fortë për ‘Zgjedhoren’: Marrja e pushtetit me dhunë nuk pranohet

Ish-ministri i drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me ngërçin e krijuar mes palëve politike për Reformën Zgjedhore. Manjani bën...

Arben Ristani kritika Këshillit Politik: S’kanë transparencë, e bëjnë për interesa momentale

Ish kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Arben Ristani kritikon punën e Këshillit Politik për reformën zgjedhore dhe thotë se “nuk ka transparencë”. ...

Nis mbledhja e Këshillit Politik, afat deri në 24:00 për të arritur marrëveshje

Sapo ka filluar mbledhja e Këshilli Politik në ambjentet e Pallatit të Kongreseve. Mësohet se në fillim kanë mbërritur ekspertetët e...

Më shumë se 2 orë diskutime në Këshillin Politik, palët nuk kanë asnjë konsensus

Kanë qenë më shumë se dy orë të shkuara dëm ato në Këshillin Politik, pasi raportohet se palët nuk kanë arritur asnjë marrëveshje. ...

PRESIONI i KOHËS dhe NDËRKOMBËTARËVE/ Përfaqësuesit e Këshillit Politik afat deri të dielën për ‘Zgjedhoren’. Do të kemi shkelje afati apo dikush do të...

Vetëm 2 ditë na ndajnë nga afati i vendosur nga vetë Këshilli Politik për arritjen e marrëveshjes për Reformën Zgjedhore, ndërsa palët ende nuk...


Lajmet e fundit