Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
26 °
Sht
26 °
Die
24 °
Hën
25 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

keshilli politik

Këshilli Politik ra dakord, por Kuvendi nuk i kalon SPAK-ut krimet zgjedhore, Ministria e Drejtësisë kundër raportimit të Prokurorit në KQZ

Në marrëveshjen e 5 qershorit, një nga dakortësitë e marrëveshjes ishte që krimet zgjedhore t'i kalonin SPAK. Gjatë mbledhjes në ditën...

Opozita e bashkuar kërkon nesër mbledhje të Këshillit Politik

Opozita e Bashkuar, me përfaqësues nga PD z.Oerd Bylykbashi dhe nga LSI me Petrit Vasilin, ka kërkuar që mbledhja e radhës e Këshillit Politik...

Opozita bojkotoi Këshillin Politik, Gjiknuri del nga mbledhja: Opozita kërkon qiqra në hell, këto janë sebepe për të justifikuar krizën e tyre të brendshme

“Unë i pres prapë në mbledhje por ata siç thotë populli kërkojnë qiqra në hell.” Kjo ishte përgjigja e përfaqësuesit të...

Vizita e ambasadorëve në PD vë në lëvizje opozitën, kërkon mbledhjen e Këshillit Politik nesër në 10:00 (DETAJE)

Opozita e Bashkuar ka kërkuar mbledhjen e Këshillit Politik nesër në orën 10:00. Kjo kërkesë vjen pas takimit që u zhvillua...

2 orë diskutime, përfundon mbledhja e Këshillit Politik për ndryshimet Kushtetuese

Ka përfundur mbledhja e Këshillit Politik për ndryshimet kushtetuese. Mbledhja zgjati rreth 2 orë, ndërsa raportohet se fillimisht palët kanë zgjedhur...

Këshilli Politik rinis punën, Gjiknuri kërkon mbledhje të hënën

Këshilli Politik ka rinisur punën në këtë messhtatori. Është përfaqësuesi i mazhorancës Damian Gjiknuri ai që ka kërkuar përmes e-mail mbledhjen...

Opozita kërkon mbledhjen e Këshillit Politik sot në orën 18:00, ja tre pikat e ‘OFERTËS’ Basha-Kryemadhi

Opozita e bashkuar kërkon të mblidhet ditën e sotme, 29 Korrik 2020, ora 18:00 Këshilli Politik. Përmes një letre të radhës...

Gjiknuri pas 5 orëve mbledhje të Këshillit Politik: Opozita jashtëparlamentare qendrim bllokues! Ja formula e kompromisit

Damian Gjiknuri, përfaqësues i mazhorancës në Këshillin Politik ka deklaruar pas thuajse 5 orësh mbledhje se opozita parlamentare ka ofruar kompromis ndërsa opozita jashtëparlamentare...

Opozita zbardh debatet në Këshillin Politik: Bëmë propozimet tona, Gjiknuri i refuzoi. S’kanë hall listat, por duan të heqin koalicionet

Përfaqësuesi i PD-së Oerd Bylykbashi dhe ai i LSI-së në Këshillin Politik, Petrit Vasili, folën për mediat pas mbledhjes 2 orë e gjysmë të...

Marrëveshja e ‘5 qershorit’, pak para takimit të Këshillit Politik Basha mbledh aleatët (Fokusi te listat e hapura dhe koalicionet)

Kreu i PD Lulzim Basha do të zhvillojë një takim me aleatët pak para mbledhjes së Këshillit Politik që është lajmëruar se do të...

Lajmet e fundit