Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E martë, 27 Korrik, 2021

TAG

keshilli kombetar

Ulësja e tij mbeti bosh, Nishani zbulon pse s’mori pjesë në Kuvendin Kombëtar të PD dhe sulmon drejtpërdrejt Bashën

Kryetari aktual i Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishani nuk mori pjesë të shtunën më datë 17 korrik në Kuvendin Kombëtar të partisë. Në...

VIDEO/ Kur Majlinda Bregu ua thoshte demokratëve në sy në mes të Parlamentit: Të gjitha të vërtetat e mëdha nisin si blasfemi, por pastaj...

Partia Demokratike mbajti dje Kuvendin Kombëtar, në të cilin morën pjesë mbi 5700 delegatë, të cilët zgjodhën edhe 300 anëtarët e rinj të Këshillit...

Arben Ristani”hedh dritë” mbi problemet e PD-së: Ndryshimet e statutit të vitit 2005 nuk janë bërë të ligjshme, Këshilli Kombëtar duhet të mblidhet për...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani, në një postim në rrjetet sociale ka deklaruar se PD përpara se të bëjë zgjedhjet për kryetar, duhet...

Zbardhet mbledhja e PD-së: “Lulzim Basha pranoi se në shtator do futet në Parlament, u ankua pse kritikët nuk presin përfundimin e ankimimeve”

Bujar Nishani, anëtar i Këshillit Kombëtar të PD, zbardh detaje nga mbledhja e mbajtur dje në Këshill dhe Kryesi ku u vendos 13 qershori...

PD mbledh Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar më 16 maj, zbardhet MESAZHI i Bardhit drejtuar anëtarëve, çfarë do të diskutohet në mbledhje

Partia Demokratike do të mbledhë Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar të PD këtë të diel, më 16 maj, në selinë blu. Mësohet se sekretari i Përgjithshëm...

Basha mbledh me urgjencë Këshillin Kombëtar, zbardhet SMS që u ka dërguar anëtarëve

Kryedemokrati Lulzim Basha ka thirrur me urgjencë mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD. Newsbomb.al mëson se anëtarët e Këshillit kanë marrë...

‘Ngërçi’ politik, PD mbledh sot Këshillin Kombëtar

Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike ka vendosur të thërrasë këtë të martë mbledhjen e Këshillit Kombëtar në orën 18:00. ...

Pesë ditë para protestës, Basha mbledh sot Këshillin Kombëtar

Kryetari i opozitës Lulzim Basha gjatë ditës së sotme pritet të mbledhë Këshillin Kombëtar dhe grupin e kandidatëve për deputetë. Mësohet...

ËSHTË ZYRTARE, Këshilli Kombëtar i PD-së merr vendimin për MANDATET, Basha: Nga sot jemi qytetarë të thjeshtë si ju

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka votuar sot unanimisht për “djegien” e mandateve të deputetëve të kësaj force politike, 194 në total. ...

Bardhi triumfon përballë Telitit, dalin EMRAT e fituesve të sekretariateve në PD

Dalin emrat e fituesve të sekretariateve në Partinë Demokratike e cila sot mblodhi sot Këshillin Kombëtar. Kështu, Sekretar i Përgjithshëm është zgjedhur...

Lajmet e fundit