Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

keshilli kombetar i pd

Berisha mban fjalën në Këshillin Kombëtar të PD, sulmon Bashën: 8 vite udhëheqje dështake dhe me pazare

Ish-kryeministri Sali Berisha po mban fjalën në Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike. Ai edhe një herë ka sulmuar ish-kreun e PD, Lulzim Basha duke thënë...

Këta janë kandidatët për kryetarin e ri të Këshillit Kombëtar të PD (EMRAT)

Pak para mbledhjes së Këshillit Kombëtar,  janë zbardhur emrat e kandidatëve për kryetarin e ri të Këshillit të PD. Burime bëjnë me dije se...

Roland Bejko: PD e Berishës do jetë një parti e izoluar, me SHBA-në kundër

Demokrati Roland Bejko thotë se Partia Demokratike e Sali Berishës do të jetë një parti e izoluar për sa kohë ka SHBA-në kundër. “Të shtunën...

“Katër vetë, nga i njëjti fis nga Shkodra”, Kulluri: I morën si me fshesë korenti dhe i futën në Këshillin Kombëtar! Hajdari dhe Murrizi…

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri thotë se në Këshillin Kombëtar të PD-së u futën disa figura pa kontribute politike, madje dhe...

Nuk u zgjodh anëtar i Këshillit të PD, mjeku Allkja në mëdyshje: Nuk arrij të kuptoj nëse s’më votuan apo numërimi i votave…

Mjeku Ilir Allkja është në mëdyshje pasi nuk arriti të zgjidhet anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike. Përmes një reagimi në rrjetet sociale ai...

“Debati për emrat është muhabet kot”, Manjani: Çështja është si shkulet regjimi politik që sundon

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e quan “muhabet kot” debatin për emrat e zgjedhur si anëtarë të Këshillit Kombëtar të PD-së, dhe ata që...

Ish-deputeti ngre pyetjen: Adriana Kalaja anëtare e Këshillit të PD? Nisi peticionin kundër Yuri Kim

Emrat e rinj të Këshillit Kombëtar të PD-së kanë ngjallur debate, ndërsa shumë personalitete të rëndësishme kanë mbetur jashtë liste, për t’u zëvendësuar me...

EMRAT/ Sali Berisha “PUSHTON” Këshillin Kombëtar të PD-së me DHËNDRIN, NIPA e KUSHËRINJ! Mbeten jashtë PROFESORË, GAZETARË e studentët e Dhjetorit 90′

Profesorë, gazetarë dhe studentë të dhjetorit 90’ kanë mbetur jashtë Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, ndërsa vendin e tyre e kanë zënë të afërm...

Publikohet LISTA E PLOTË: Këta janë 150 anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar të PD-së (EMRAT)

Komisioni Qendror i Numërimit të Partisë Demokratike të Rithemeluar ka publikuar emrat e rinj që do të jenë pjesë e Këshillit Kombëtar. Nga 425 garues,...

Bleona Qerreti i “mbyll derën” Shqipërisë: Besnikëria ime është ndaj vendit tim, SHBA-ve! Do punoja vetëm për qeverinë e tyre

Këngëtarja shqiptare Bleona Qerreti ka reaguar, pasi emri i saj u lakua sot në media, si kandidate për anëtare të Këshillit Kombëtarë të PD...

Lajmet e fundit