Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
54 %
2.6kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
E martë, 27 Korrik, 2021

TAG

Keshilli i Sigurise

Rama sërish kritika BE-së: Kosova duhet të ishte pa viza, ne dhe Maqedonia s’duhet të rrimë gjithë kohës në Zoom

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur sot te “Pallati i Brigadave” gjatë pritjes zyrtare për anëtarësimin e Shqipërisë në Këshillin e Sigurisë në...

Mandati në Këshillin e Sigurimit, Xhaçka: Shqipëria sot ka çfarë t’i tregojë botës, e bota ka çfarë të mësojë nga ne

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka folur në ceremoninë e pritjes zyrtare me rastin e anëtarësimit të Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit,...

Shqipëria anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurisë në OKB, reagon Rusia

Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar pas zgjedhjes së pesë shteteve si anëtare jo të përhershme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, shkruan...

Shqipëria në Këshillin e Sigurisë, Berisha: Hodha kandidaturën në 2009 për anëtarësim në 2022

Shqipëria do të jetë pjesë e Këshillit të Sigurisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, për herë të parë në histori. Kjo arritje u vlerësua...

Shqipëria në Këshillin e Sigurimit, Tritan Shehu thumbon Ramën: Nuk duhet keqpërdorur si Presidenca e OSBE

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar në lidhje me zgjedhjen e Shqipërisë si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit në Organizatën...

Çfarë është dhe çfarë do të thotë pranimi i Shqipërisë në Këshillin e Sigurisë?!

Shqipëria sot mori 175 nga 190 vota të mundshme për t'u bërë pjesë e Këshillit të Sigurisë në OKB. Një ngjarje shumë e rëndësishme...

Jemi në Këshillin e Sigurisë, Yuri Kim uron shqip: SHBA do të punojë me Shqipërinë në Rajon dhe në të gjithë botën

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar duke uruar shqip vendin tonë, pasi u zgjodh si anëtare jo e përhershme në Këshillin...

Përfaqësitë e huaja përgëzojnë zgjedhjen e Shqipërisë në OKB, Soreca: Presim të punojmë për çështjet globale

Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Soreca ka përgëzuar Shqipërinë për zgjedhjen si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit në OKB.  Soreca e...

Edi Rama reagon pas zgjedhjes së Shqipërisë si anëtare e Këshillit të Sigurisë në OKB

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi Shqipëria u zgjodh për herë të parë si anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurisë në OKB, për...

Jemi pjesë e Këshillit të Sigurisë në OKB, Xhaçka: Diplomatët e angazhuar do bëjnë gjithçka që ne të kemi kontribut në këtë proces

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka folur pas votimit dhe shpalljes së Shqipërisë me 175 vota pro, si anëtare jo e përhershme...

Lajmet e fundit