Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

Keshilli i Sigurimit

Edi Rama kujton Serbrenicën dhe Kosovën në OKB: 20 mijë gra u dhunuan mizorisht! U detyrohemi me vepra e jo veç fjalë

Kryeministri Edi Rama, ka mbajtur fjalën në mbledhjen e parë të Këshillit të Sigurimit të OKB, në Nju Jork. Shqipëria do të mbajë për...

Presidenca shqiptare e Këshillit të Sigurisë në OKB, Hoxha zbardh programin: Fokusohemi te të drejtat e njeriut dhe konfliktet në Ukrainë, Siri e Libi

Ambasadori shqiptar në OKB, Ferit Hoxha ka bërë sot një prezantim të programit të punës së Këshillit të Sigurimit, gjatë presidencës shqiptare për muajin...

VIDEO/ Shqipëria merr drejtimin e Këshillit të Sigurimit të OKB, Rama: Të privilegjuar që po u japim zë bindjeve tona

Kryeministri Edi Rama mëngjesi me sotëm e ka nisur me një video-mesazh për 1 qershorin që është edhe dita kur vendi unë merr për...

PËRJASHTIMI i Rusisë nga Këshilli i të Drejtave të Njeriut, reagon Rama: Rreshtimi i Serbisë me perëndimin, lajm i mirë për rajonin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pak minuta pas pezullimit të Rusisë nga Këshilli për të Drejtat e Njeriut. Përmes një postimi në “Twitter”, kryeministri shkruan...

Sulmi në centralin bërthamor në Ukrainë, Këshilli i Sigurimit mbledhje URGJENTE

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të mbajë një takim urgjent këtë të premte në Nju Jork. Sipas burimeve diplomatike takimi urgjent është...

Kombet afrikane në Këshillin e Sigurimit të OKB-së dënojnë racizmin në kufirin ukrainas

Përfaqësuesit e 3 vendeve afrikane në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, Kenia, Gana dhe Gaboni, dënuan diskriminimin ndaj qytetarëve afrikanë në kufirin ukrainas gjatë...

Miratohet rezoluta e propozuar në OKB nga Shqipëria dhe SHBA, ministrja Xhaçka: Rusia u izolua, bota nuk do të heshtë

Rezoluta e propozuar nga Shqipëria dhe SHBA është miratuar mbrëmjen e sotme në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, e cila bën thirrje për t'i...

Mbledhja e Këshillit të Sigurimit, ambasadori shqiptar në OKB: Luftë në zemër të Europës, Rusia të tërhiqet nga kjo marrëzi

Këshilli i Sigurimit i OKB është mbajtur në orët e para të mëngjesit të sotëm për t'i bërë thirrje Rusisë që të tërhiqej nga...

Njohja e pavarësisë së rajoneve separatist nga Rusia, Ukraina kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Ministri i Jashtëm i Ukrainës Dmytro Kuleba i ka kërkuar Këshillit të Sigurimit të OKB-së një takim urgjent, pas vendimit të Rusisë për të...

 “Historike për Shqipërinë”, Rama: Të angazhuar të sjellim zërin në Këshillin e Sigurimit, vlerat dhe normat e saj

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën me rastin e fillimit të mandatit të Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit të OKB-së. Rama tha se Këshilli i...

Lajmet e fundit