Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Keshilli i Ministrave

Qeveria merr vendimin: Shtyn me 6 muaj afatin e qëndrimit të afganëve në Shqipëri

Qeveria shqiptare ka marrë vendimin për të zgjatur edhe me 6 muaj qëndrimin e refugjatëve afganeve në vendin tonë. Ky vendim është marrë në mbledhjen...

Qeveria merr vendimin: Të vendoset flamuri i BE-së përkrah atij shqiptar në të gjitha institucionet publike

Në Fletoren Zyrtare të publikuar sot, Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin që në çdo institucion publik krah flamurit të Shqipërisë të vendoset dhe...

Qeveria nxjerr VENDIMIN për POLICËT: Do paguhen kur TRANSFEROHEN larg shtëpisë, ja sa PARA marrin në bazë të kilometrave

Këshilli i Ministrave ka njoftuar këtë të mërkurë vendimet e reja, shkruan newsbomb.al. Një ndër to është dhe pagesa që do të marrin të...

“I forti” i Vlorës fiton nga burgu betejën në Strasburg me Shtetin Shqiptar: Ja sa para do marrë për operacionin që nuk u bë

Fotaq Zaharia, i konsideruar si "i forti" i Vlorës dhe i dënuar me 24 vite burg shumë kohë më parë, ka fituar në Gjykatën...

Nga sot hyjnë në fuqi vendimet e Këshillit të Ministrave, rritet paga minimale dhe përgjysmohen taksat, ja kush përfiton

Ditën e sotme kanë hyrë në fuqi vendimet e Këshillit të Ministrave për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve për përballimin e krizës së rritjes...

Qeveria e bën fakt: Ukrainasit qëndrojnë në Shqipëri 1 vit pa leje! Të dytët pas amerikanëve

Këshilli i Ministrave ka miratuar në mbledhjen e sotme, 18 mars, një vendim që i hap rrugë qëndrimit të gjithë shtetasve të Ukrainës që...

Këshilli i Europës i vë AFAT shtetit SHQIPTAR të DËMSHPËRBLEJË sa më parë “Pallatin e BASHËS”: Mbi tre vite që s’kryhet pagesa, ka dhe...

Komiteti i Ministrave të Këshillit të Europës i bën thirrje qeverisë shqiptare të dëmshpërblejë pronarët e kompleksit “Jon” të shembur në vitin 2013 gjatë...

Debati Bushati-Agaçi: Ka dhënë urdhër Rama që të kontrolloni sekretarët e Ministrive? Zyrtari i lartë: Nuk merrem me legjenda urbane!

Engjëll Agaçi, sekretari i përgjithshëm i Këshillit të Ministrave është duke dhënë dëshminë e tij në Komisionin Hetimor për inceneratorët. Ai është pyetur nga...

Drejtorët në institucione do paguhen deri 75 mijë lekë të reja shtesë në muaj, në rast risku apo me shumë angazhime (VENDIMI)

Nëpunësit në strukturën anti-Korrupsion në Ministrinë e Drejtësië do të përfitojnë pagë shtesë për natyrë të veçantë pune (me më shumë risk apo angazhim),...

Manastirliu “merr në dorë” të gjithë tenderat për blerjet e ilaçeve dhe pajisjeve mjekësore për spitalet publike (VENDIMI I PLOTË)

Këshilli i Ministrave ditën e sotme ka marrë vendimin që tenderët për blerjen e barnave dhe të pajisjeve të tjera mjekësore për spitalet publike,...

Lajmet e fundit