Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

keshilli i larte i drejtesise

Drejtësia në kolaps, 22 gjykata pa kryetarë, u mbaron mandati

Depozitohen në Këshillin e Lartë të Drejtësisë kërkesa nga 11 kryetarë gjykatash për shtyrje mandatesh. 11 kryetarëve të gjykatave u ka...

KLD rrëzon Gjonajn, nuk shkarkon gjyqtarin e Shkodrës, ministrja përplaset me Gjin Gjonin: Ja si votoi presidenti Meta

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka vendosur të mos shkarkojë gjyqtarin e Gjykatës Administrative të Apelit Shkodër, Ahmet Jangulli. Në mbledhje...

Manjani: Teatër me KLD! Me gjithë respektin, por presidenti…

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, përmes një statusi në rrjetet sociale, shpjegon se Këshilli i Lartë i Drejtësisë që vendosi të mos shkarkojë...

KLD merr vendimin për gjyqtarin e arrestuar Shkëlqim Miri

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka vendosur të pezullojë nga detyra gjyqtarin e arrestuar për korrupsion Shkëlqim Miri. Vendimi është marrë...

Kush është gjyqtarja që liroi Genc Tafilin, në 2014-ën u kërkua largimi i saj nga detyra

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka nisur verifikimet për vendimin e Gjykatës së Krujës për lirimin e të burgosurit me 25 vite burg Genc...

U la i lirë trafikanti i kapur me 5 ton drogë në Vlorë, reagon KLD: Ka probleme serioze me ligjin

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka reaguar sot me anë të një njoftimi në lidhje me informacionet e transmetuara në median e shkruar dhe...

Dënimi për Fadil Kasemin që vrau gjyqtaren, KLD nis inspektimin për Gjykatën e Kavajës

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka njoftuar sot për një inspektim në Gjykatën e Kavajës për vendimin që është dhënë për Fadil Kasemin. ...

Anëtarët e KLD promovojnë familjarët në gjyqësor: Po bëjmë emërime si Xhon Kenedi që kishte vëllanë kryeprokuror

Këshilli i Lartë i Drejtësisë zhvilloi 3 mbledhje të njëpasnjëshme në muajin nëntor, gjatë të cilave u emëruan në vendet vakante 33 gjyqtarë. Ndërkohë...

Zbardhet padia KLD: Vepra penale e konsumuar nga Saimir Tahiri dhe sa rrezikon ministri

Zbardhet padia që Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka bërë ndaj ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Në padinë që disponohet ekskluzivisht nga “Gazeta Shqiptare”...

KLD pezullon gjyqtarin e arrestuar për korrupsion, Ibrahim Hoxha

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka pranuar kërkesën e Prokurorisë dhe ka pezulluar gjyqtarin Ibrahim Hioxha, i cili u arrestua mbrëmjen e djeshme së...

Lajmet e fundit