Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

Keshilli i Europes

Përsëritet në Çeki rasti i Xhorxh Flojd, reagon KE për të riun që vdiq pas arrestimit të dhunshëm: Hetoni ngjarjen menjëherë!

Një rast i ngjashëm me atë të George Floyd, që ndodhi para një viti në SHBA, është përsëritur në qytetin Teplica në Çeki para...

PD rendit “faktet”: Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës evidenton elementët e masakrës elektorale të 25 Prillit nga regjimi Rama-Doshi

Partia Demokratike ka shpërndarë një dokument (kokë shkrese) dhe thotë se Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës ka evidentuar elementët e masakrës elektorale të...

Çelja e negociatave për Shqipërinë, mbledhja e Këshillit të Ambasadorëve të Bashkimit Europian shtyhet për të hënën

Mbledhja e Këshillit të Ambasadorëve të Bashkimit Europian është shtyrë për ditën e hënë, pasi mbledhja e sotme u mbyll pa një vendimmarrje mbi...

Ish-presidenti i KE: Hapni negociatat me Shqipërinë, përndryshe do të ketë pasoja

Ish-presidenti i Komisionit Evropian, Romano Prodi duke folur në forumin “Tirana Connectivity Forum” tha se nuk ka asnjë arsye për të ndaluar zgjerimin e...

Këshilli i Europës: Kuvendi ka plotësuar rekomandimet për parandalimin e korrupsionit

Më datë 24 shtator 2020, në seancën plenare të 85-të të GRECO-s, (organizmi i Këshillit të Europës Kundër Korrupsionit) u diskutua dhe miratua Shtesa...

Rama pret në Pallatin e Brigadave Presidentin e Këshillit Europian Charles Michel

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim në Pallatin e Brigadave me Presidentin e Këshillit Europian Charles Michel. Ky takim do...

Drejtoi për 5 vite BE-në, Donald TUSK fiton postin e ri të rëndësishëm: Jam ngopur me burokracinë europiane  

62-vjeçari është kryeministri më jetëgjatë i Polonisë (2007-2014) ndërsa mbajti për 5 vite postin e presidentit të Këshillit të Europës. Ai mbahet mend...

Një muaj më parë nuk thanë ‘PO’ për Shqipërinë dhe Maqedoninë, Këshilli i Europës ulet në tavolinë për propozimet e MACRONIT

Ministrat e Jashtëm të BE-së do të mblidhen sot në Bruksel për të diskutuar propozimet e Francës në lidhje me strategjinë e zgjerimit në...

Ngërçi politik, raportuesit e Këshillit të Europës thirrje palëve për zgjidhje

Raportuesit e Këshillit të Europës, pas vizitës në Tiranë, i bënë thirrje partive politike që të gjejnë një zgjidhje rreth krizës politike. ...

4 krerët e lartë të BE-së kërkesë vendeve anëtare: Hapni negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Krerët e lartë të BE-së Jean Claude Juncker, Donald Tusk, David Sassoli dhe Ursula von der Leyen u dërguan një propozim zyrtar 28 vendeve...

Lajmet e fundit