Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Keshilli Europian

KE strategji për vaksinimin masiv në BE, përfiton dhe Shqipëria 

Në pritje të konfirmimit të vaksinave të para të koronavirusit që do të marrin lejen e përdorimit nga autoritetet përkatëse, Komisioni Europian ka miratuar...

Refuzimi i tretë për negociatat, Eduard Kukan nuk kursehet: BE-ja bëri gabim të rëndë, ka humbur besimin  

Ish-eurodeputeti Eduard Kukan e ka cilësuar si një gabim shumë të rëndë vendimin e Këshillit Europian për të mos dhënë një datë për fillimin...

Refuzimi i negociatave, senatori italian kundër KE-së: Gabim historik, Shqipëria do ta ndihmojë shumë Europën

Senatori italian i Partisë Demokratike Roberto Rampi e konsideron ‘’gabim historik’’ refuzimin e Këshillit të Europës për hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë...

Zbardhet rezoluta e Parlamentit Europian: Refuzimi i negociatave është gabim historik, vlerësojmë Shqipërinë për Reformën në Drejtësi (DOKUMENTI)

Parlamenti Europian e quan gabim strategjik moshapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në rezolutën e miratur...

Parlamenti Europian ‘sfidon’ KE-në, miraton rezolutën për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Parlamenti Europian miraton rezolutën për hapjen e bisedimeve për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Pas një seance maratonë, e...

Negociatat në udhëkryq, McAllister i zhgënjyer me BE-në, bën propozimin e papritur: Gabim historik! Duhet riparë vota me unanimitet

Kreu i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian David McAllister shprehet se ndihet i zhgënjyer me mosarritjen e unanimitetit për aprovimin e...

Zbulohet draft-rezoluta e Parlamentit Europian për Shqipërinë: Keqardhje për rolin e Macron dhe disa liderave të tjerë (Dokumenti)

Zbulohet draf-trezoluta e Parlamentit Europian e përgatitur nga të majtët pas vendimit të Këshillit Europian për mos hapjen e negociatave për anëtarësim me Shqipërinë...

Zgjedhje të PARAKOHSHME po NUK u hapën negociatat? RAMA e thotë PRERË: Çfarë do ndodhë

Kryeministri Edi Rama thotë se Shqipëria nuk do të shkojë në zgjedhje të parakohshme nëse Këshilli Europian nuk çel negociatat për anëtarësim në BE....

Fati i Shqipërië dhe Maqedonisë së Veriut në duart e KE-së, kancelarja e Austrisë mbron hapur dy vendet: Negociatat duhet të hapen, jemi partneri...

Kancerlarja në detyrë e Austrisë Brigitte Bierlein deklaron hapur mbështetjen për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për hapjen e bisedimeve për integrim në BE....

RAMA kërkon mbështetje nga homologët e familjes socialiste europiane: Një vendim pozitiv për ne dhe Maqedoninë në të mirë dhe të BE-së

Kryeministri Edi Rama ka vazhduar serinë e takimeve në Bruksel me kryeministrat dhe komisionerët e spektrit të majtë politik brenda BE-së. ...

Lajmet e fundit