Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

keshilli bashkiak

Leli s’ka ndërmend të ikë, mendon për të ardhmen, publikon takimin me kryetarin e Bashkisë së Milanos dhe flet për projektet

Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli ka udhëtuar drejt Italisë, për t’u “arratisur” pak nga përplasja me Këshillin Bashkiak, që kërkojnë shkarkimin e tij nga...

Ditan Leli “merr çelësat” e Teatrit dhe ikën në Itali, këshilltarët e Vlorës nxjerrin karriget dhe kuvendojnë në oborr

Teatri në Vlorë vazhdon. Kryebashkiaku Dritan Leli refuzon të përballet në një mbledhje me prani fizike me këshilltarët bashkiakë dhe nuk hap Teatrin “Petro...

Tentativa e Dritan Lelit për të shmangur mbledhjen me këshilltarët, socialistët duan në 30 qershor, kryebashkiaku takim urgjent në datë 29

Këshilli Bashkiak i Vlorës ka njoftuar sot mbajtjen e një mbledhje me prani fizike të kryetarit Dritan Leli në datë 30 qershor. Ky njoftim...

Vijon përplasja mes Dritan Lelit dhe anëtarëve të Këshillit Bashkiak: Mbledhja vetëm në “Zoom”, masat anti-Covid janë ende në fuqi

Kryetari i Bashkisë së Vlorës,  Dritan Leli ditën e sotme i ka kujtuar edhe njëherë anëtarëve të Këshillit se masat anti-Covid janë ende në...

Ministria jep leje për mbledhjen e këshilltarëve në Vlorë, Dritan Leli “nuk bën mbrapa”: S’do ketë asnjë takim, nuk na lejojnë rregullat e pandemisë

Ministria e Shëndetësisë u ka kthyer përgjigje anëtarëve të Këshillit Bashkiak të Vlorës, për mbajtjen e mbledhjes me praninë dhe të kryebashkiakut Dritan Leli,...

Përplasja e Dritan Lelit me Këshillin Bashkiak, Arben Malaj i del në krah kryebashkiakut: Anëtarët e Këshillit janë në shkelje, të vendosin ligjin mbi...

Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli dhe Këshilli Bashkiak janë përplasur ditët e fundit në lidhje me vendimin e bashkisë për Sekretarin e Këshillit Bashkiak,...

Kryebashkiaku Leli bllokoi derën e Teatrit, anëtari i Këshillit Bashkiak: Po pengohen të zgjedhurit e qytetarëve të kryejne detyrën

Deputeti dhe anëtari i Këshillit Bashkiak Anduel Tahiraj ka folur për mediat, pasi kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli i ka kthyer përgjigje Këshillit të...

Thirrën Dritan Lelin ‘të japë llogari’ para Ramës, eksperti: Këshilli Bashkiak kërkon t’i bëjë gjyq publik, ndodh kur njësohen pushtetet

Këshilli Bashkiak i Vlorës thirri në një mbledhje kryetarin e Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli për të reflektuar për punën e tij, madje duke...

Bashkia e Shkodrës nxjerr në ankand ‘Klubin e Futbollit Vllaznia’, ja çmimi fillestar

Pas shumë tentativash dhe takimesh, Këshilli Bashkiak i Shkodrës ka vendosur të nxjerrë në ankand aksionet e klubit të futbollit Vllaznia.   ...

Këshilli Bashkiak miraton rindërtimin e 250 banesave të tjera, Veliaj: Do i gjejë Viti i Ri me shtëpi të reja 

850 banesa individuale të rrënuara nga tërmeti i 26 Nëntorit në Tiranë do të ringrihen nga e para përmes fondeve të Rindërtimit. Këshilli Bashkiak...

Lajmet e fundit