Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

keshilla

E veshur sportive dhe me biçikletë, këshillat e Grida Dumës për fundjavë: Gjej kohë për një ecje, duhet të jesh ti mirë që gjërat...

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, është shfaqur krejtësisht ndryshe këtë fundjavë. Përmes një video të postuar në profilin e saj në Instagram, Duma është...

Mos i anashkaloni! Shenjat e hershme që ju paralajmërojnë se jeni diabetikë

Diabeti është një gjendje e zakonshme kronike mjekësore që ndikon në mënyrën se si trupi juaj e kthen ushqimin në energji. Diabeti mund t’ju vijë...

Analisti këshillon Presidentin Meta: Mos prit 25 Korrikun se nuk do të mbeten më njerëz

Presidneti Ilir Meta u shpreh mbrëmjen e sotme se pas 24 Korrikut do të rifillojë angazhimin politik. Por analisti Arjan Curri e këshilloi Presidentin që...

Pije të nxehta dhe ngrohje graduale, Brataj jep disa KËSHILLA për të përballuar të ftohtin “polar” që ka mbërthyer vendin tonë

Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj ka dhënë disa këshilla për qytetarët për të përballuar të ftohtin dhe temperatuarat e ulta që kanë përfshirë...

Ministria e Shëndetësisë këshillon qytetarët: Kujdes ngrohjen me gaz, siguroni rezerva ushqimore!

Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë disa rekomandime për qytetarët në mënyrë që të kujdesen për shëndetin e tyre në këto ditë të ftohta dhe...

Ja disa këshilla që duhet të ndiqni për të qarkulluar në bypass-in dhe tunelet e Rrugës së Arbrit: Rruga ka një malore dhe…

Më datën 29 nëntor 2021, qarkullimi për automjetet në Rrugën e Arbërit do të jetë i hapur. Duke qenë se kallimi në këtë rrugë...

Dëshironi të bëni gjumë të qetë? Atëhere ndiqni këto këshilla

Shumë njerëz kanë probleme me fjetjen dhe gjumin cilësor. Sidoqoftë, shumë gjëra nga mjedisi mund të prishin gjumin, kurse me truqe të vogla mund...

Temperaturat e larta në vend, mjeku Kalo këshillon qytetarët: Kujdesuni nga ushqimet e përgatitura, moshat…

Prej disa ditësh vendi ynë po përballet me temperatura të larta. Mjeku i njohur Tritan Kalo edhe një herë u bën thirrje qytetarëve që të...

Të nxirat dhe mavijosjet, kurat e shtëpisë që bëjnë mrekulli

Ndonjëherë ndodh që në trup zbulon shenja ose të nxira të cilat shfaqen krejt papritur.   Ndonëse këto njolla nuk janë...

ISHP këshilla për gratë shtatzënë: Ja si të mbroni veten dhe bebin tuaj nga Covid

Instituti i Shëndetit Publik ka përcjellë këshilla për gratë shtatzënë, se si mund të mbrohen nga koronavirusi.   “Nëse jeni shtatzëna,...

Lajmet e fundit