Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

KESH

Rrokada/ Benet Beci la KESH-in dhe u zgjodh deputet, vendin e tij e zë Ergys Verdho i ARRSH, ja kush e zëvendëson kreun e...

Ergys Verdho largohet nga drejtimi i Autoritetit Rrugor Shqiptar për të marrë një tjetër post shtetëror. Ai është emëruar drejtor i Korporatës Elektroenergjitike Shqiptare...

Benet Beci: KESH do të transformojë zonën përreth liqeneve Vau Dejës- Koman, në destinacion turistik

Tre hidrocentralet në kaskadën e Drinit janë pasuria më e madhe që kemi, por jo gjithmonë jemi të ndërgjegjshëm për këtë, e për më...

Bie niveli i ujit në Fierzë? Reagon KESH: Situata është nën kontroll

Korporata Elektroenergjitike Shqiptare reagon pas raportimeve në media për uljen e nivelit të ujit në liqenin e Fierzës për shkak të mungesës së reshjeve....

Drejtuesit në procese penale? Kërkoi licencë për furnizim me energji elektrike, KESH nuk dorëzon vërtetimet te ERE (VENDIMI)

Kompania e vetme shtetërore për furnizimin me energji elektrike, KESH, kërkon të marrë licencën për furnizimin me energji elektrike në Shqipëri, por rezulton se,...

Mori drejtimin e KESH, flet Benet Beci pas propozimit nga Rama

Duke filluar nga sot, Benet Beci do të jetë drejtori i ri i KESH pas shkarkimit të Agron Hetojas. Ish Drejtori...

Përmirësim i treguesve ekonomikë e financiarë të KESH, Rama nxjerr videoinformacionin

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama e ka nisur me publikimin e një videoinformacioni për menaxhimin në 5 vitet e fundit për treguesit ekonomikë...

Liqeni i Fierzës në ditët më të mira, KESH: Prurje mbi nivelet historike, mbulojmë plotësisht nevojat për energji

Moti i kësaj vere ka favorizuar situatën hidrike në vend. Mësohet se  liqeni i Fierzës është në kuoten 286.4m apo rreth 7m më lart...

Situata e përmbytjeve në Shkodër, KESH ndihmë financiare 100 milion lekë

Korporata Elektroenergjitike Shqiptare solidarizohet me operacionet e gjithanshme të strukturave shtetërore që po menaxhojnë vështirësitë e krijuara në zonën veriore të vendit nga reshjet...

Përmbytjet në Shkodër, reagon KESH: Situata e PRURJEVE shfaqet e tillë

Pas përmbytjeve të hektarëve të tërë me toka në Shkodër, ka ardhur dhe reagimi nga Korporata Elektroenergjitike Shqiptare. Sipas njoftimit, KESH informon...

Zhbllokohet fondi për KESH, kryeministri merr vendimin e rëndësishëm për importin e energjisë

Hyn në fuqi vendimi i marrë në mbledhjen e qeverisë ditën e hënë për blerjen e energjisë elektrike nga KESH. Në këtë...

Lajmet e fundit