Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

kerry

Hiroshima, SHBA-të nuk do kërkojnë falje për bombën atomike

Sekretari i Shtetit Amerikan, John Kerry, nuk ka në plan të kërkojë specifikisht falje për bombën atomike që SHBA-të hodhën mbi Hiroshima duke shkaktuar...

“Podesta” tentoi të ndërhynte në vizitën e Kerry-t në Tiranë

Kompania e njohur e lobimit “Podesta” ka tentuar të ndërhyjë në ndryshimin dhe zgjerimin e takimeve të Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry në...

Edi Rama sqaron pse Kerry nuk u takua me Metën në Tiranë

Kryeministri Edi Rama ka folur për mungesën e një takimi mes kreut të Kuvendit Ilir Metën dhe Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry, gjatë...

Berisha për vizitën historike të John Kerryt në Shqipëri: Një mbështetje e madhe për ne

Pas përfundimit të vizitës së John Kerryt në Shqipëri ish-lideri i PD-së, Sali Berisha ka komentuar nga rrjeti social duke e cilësuar këtë vizitë...

John Kerry: Kam një mesazh për Kosovën. Lë Shqipërinë, i drejtohet Rinas

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry pas takimeve me Presidentin Bujar Nishani, me Kryeministrin Edi Rama dhe me liderin e së djathtës Lulzim Bashën...

Reuters: Kerry do të shtyjë Shqipërinë për reformat e reja kundër korrupsionit

Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry ka mbërritur sot në Shqipëri ku do takohet me kryeministrin Edi Rama, por edhe liderin e së djathtës...

Takimi Basha-Kerry, zbulohen emrat e deputetëve që do shoqërojnë kreun e PD

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të zhvillojë ditën e nesërme një takim me Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry. Kerry vjen nesër...

Kerry në Tiranë, blindohet kryeqyteti, masa të njejta si për George W. Bush

Vizita disa orëshe e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry në Tiranë, më 14 shkurt, do të shoqërohet me masa të forta sigurie. ...

John Kerry uron Kosovën për 7 vjetorin e pararësisë

Sekretari i Shtetit amerikan, John Kerry ka uruar në emër të presidentit Barrack Obama dhe popullit amerikan, 7 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. ...

Lajmet e fundit