Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TAG

kerkese

Izet Haxhia tjetër kërkesë në Gjykatë: T’më zbutet dënimi

Ditën e sotme ish-truproja e Sali Berishës Izet Haxhia me anë të avokatit Idajet Beqiri ka bërë një tjetër kërkesë në Gjykatë. ...

Maqedonia kërkesë të dytë për ekstradimin e Gruevskit nga Hungaria, ja për çfarë e akuzon

Ministrja e Drejtësisë në Maqedoninë e Veriut, Renata Deskovska ka nënshkuar sot një kërkesë të re për ekstradim të ish kryeministrit Nikola Gruevski nga...

Shkarkimi i Metës, zbardhet LISTA me 55 emrat e deputetëve që firmosën kërkesën

Zbardhet lista e plotë me emrat e deputetëve të cilët kanë firmosur kërkesën për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Kreu grupit...

Heqja e vizave, Komisioni i Integrimit kërkesë ambasadores holandeze: Duam shpjegime

Komisioni i Integrimit i ka bërë kërkesë ambasadores holandeze për të raportuar lidhur me vizat. 'Do kërkojmë shifra ekzakte për krimin...

Konflikti në Venezuelë, Juan Guaido KËRKESË ushtrisë amerikane: Është koha të ndërhyni

Lideri i opozitës në Venezuelë Juan Guaido ka dhënë një intervistë për mediat amerikane, ku i ka kërkuar qeverisë amerikane që të fillojë operacionin...

Komisioni për Reformën Zgjedhore, PD i përgjigjet kërkesës së Kuvendit: Drejtuesit duhet të ishin në burg

Partia Demokratike nuk do të çojë vëzhgues në Komisionin për Reformën Zgjedhore, siç kërkoi Kuvendi pak ditë më parë. PD e...

KRIZA POLITIKE/ Aleatët e Bashës platformë për zgjidhje, Aida Shtino ZBARDH kërkesat: Tryezë me Metën, qeveri tranzitore dhe deri te testi i drogës

Partitë e vogla aleate të Partisë Demokratike kanë dalë në një konferencë për shtyp. Përfaqësuesja e Partisë Republikane, Aida Shtino zbardhi pikat e deklaratës....

Zgjedhjet e 30 qershorit, PS dërgon në KQZ kërkesën për REGJISTRIM (DOKUMENTI)

Partia Socialiste ka dorëzuar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kërkesën për regjistrim në zgjedhjet e 30 qershorit. Mësohet se kërkesa...

Ankimoi vendimin e prokurorisë për zgjatjen e hetimeve, rrëzohet kërkesa e Adriatik Llallës

Gjykata për Krime të Rënda ka rrëzuar kërkesën e ish-drejtuesit të Prokurorisë, Adriatik Llalla, i cili kundërshtoi zgjatjen e afateve të hetimit. ...

Kërkoi ndryshim mase, Gjykata lë në burg Florenc Hoxhën dhe 5 protestues të tjerë

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar kërkesën e Florenc Hoxhës dhe të arrestuarve të tjetërë për ndryshimin e masës së sigurisë. Gjykata...

Lajmet e fundit

Liberale

Gazeta Shqiptare

Dita

Standard

Fjala