Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

kerkese

Celibashi nuk regjistroi në zgjedhje PD-në, KAS kalon nesër për shqyrtim kërkesën ankimore të Alibeajt

KAS ka kaluar për shqyrtim kërkesën ankimore të kreut të Komanduar të PD, Enkelejd Alibeaj. Bëhet me dije se KAS do të shqyrtojë kërkesën ankimore...

“Një minutë heshtje për Edmond Spahon”, PD kërkon përjashtimin me 10 ditë nga Kuvendi për Spiropalin: Përdori gjuhë provokuese dhe fyese

Deputetët e Partisë Demokratike, kanë kërkuar përjashtimin me 10 ditë nga Kuvendi të ministres dhe deputetes Elisa Spiropali për gjuhën fyese ndaj deputetit demokrat,...

Zbardhet kërkesa e deputeteve socialiste për përjashtimin e Berishës: I ka lëshuar krerët, s’tolerohet sjellja e këtij shejtan budallai

Deputetja e Partisë Socialiste, Mimi Kodheli, ka zbardhur kërkesën e dorëzuar pranë kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla, lidhur me përjashtimin nga seanca plenare e...

PS kërkon përjashtimin e deputetëve të PD, Salianji: Njerëz të lidhur me krimin duan t’i mbyllin gojën opozitës

Deputeti i Partisë Dempkratike, Ervin Salianji ka folur pas mbedhjes së Komisionit të Votmit dhe Etikës, ku PS kërkoi përjashtimin për 10 ditë nga...

PS kërkon 10 ditë përjashtim për tetë deputetë të PD: Bllokuan foltoren e Kuvendit dhe fyen Nikollën (EMRAT)

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin me 10 ditë nga seancat plenare për tetë deputetë të PD-së, që sipas tyre kanë penguar zhvillimet në seancat...

Pak para nisjes së seancës, PD kërkesë për ndryshimin e rendit të ditës: Mocion debati për skandalin e McGonigal

Pak orë para nisjes së Kuvendit, Partia Demokratike ka bërë kërkesë për ndryshimin e rendit të ditës. Në deklaratë drejtuar Kuvendit thuhet së ne rend...

Votimi i emigrantëve, KQZ kërkesë Komisionit për Reformën Zgjedhore: Plotësoni boshllëkun ligjor brenda vitit!

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Ilirjan Celibashi thotë se ka nisur puna lidhur me krijimin e kushteve, në mënyrë që diaspora shqiptare...

“Të ofrohet shërbimi ‘in vitro’ në spitale shtetërore”, Organizatat e shoqërisë civile kërkesë Kuvendit

Organizata e shoqërisë civile i ka bërë një kërkesë Kuvendit, ku kërkojnë që të mundësohet në spitalet shtetërore shërbimi i riprodhimit “In Vitro”. Organizatat konstatojnë...

“137 fluturime me charter”, PD depoziton kërkesë për ngritjen e Komisionit Hetimor për udhëtimet e Ramës

Partia Demokratike ka depozituar këtë të mërkurë në Kuvend kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për udhëtimet me charter të kryeministrit Edi Ramës. Bëhet me...

Vuçiç s’heq dorë: Serbia më 15 dhjetor do i dërgojë kërkesë NATO-s për vendosjen e trupave në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka njoftuar se më 15 dhjetor do i kërkojë NATO vendosjen e trupave serbe në Kosovë. Ai ka bërë me...

Lajmet e fundit