Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
3.6kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

kerkesa

Përdoruesit e Facebook po marrin “kërkesa miqësie” automatike, pasi shohin një profil tjetër

Përdoruesit e Facebook në disa shtete kanë raportuar një defekt të paqartë brenda platformës së njohur të mediave sociale. Ata thonë se në mënyrë...

Moska dënon kërkesën e Finlandës për t’u anëtarësuar në NATO: Pas kësaj fushate qëndrojnë Amerika dhe shtetet e tjera

Ministria e Jashtme ruse dënoi përsëri kërkesën e Finlandës për t'u anëtarësuar në NATO , duke e quajtur atë "të pabalancuar" dhe "kundërproduktive" në...

12 orë debat në Kuvend, Konferenca e Kryetarëve pranon mocionin e PD për “McGonigal”

Konferenca e Kryetarëve në Kuvend ka pranuar kërkesën e depozituar nga deputetët e Partisë Demokratike, për çështjen "McGonigal". Seanca do të zgjasë 12 orë...

Deputetët e PD përsërisin kërkesën për mocion: Edi Rama është përfshirë në korrupsion ndërkombëtar!

Nëntëmbëdhjetë deputetë të PD kanë depozituar në Kuvend një kërkesë të dytë për mocion me debat për atë që ata e quajnë çështja Rama-McGonigal....

Gazment Bardhi i përgjigjet kërkesës së Dumanit, i dërgon SPAK aktakuzën amerikane për çështjen “McGonigal”

Deputeti demokrat Gazment Bardhi i është përgjigjur menjëherë kërkesës së kreut të SPAK Altin Dumani, për t'i vënë në dispozicion aktakuzën amerikane për çështjen...

Nuk përmbahet deputeti lushnjar: O hale Parlament! Kërkesën time e mbani në sirtar, për Berishën e nxorët për 24 orë

Deputeti lushnjar Saimir Korreshi ka reaguar ashpër pas një njoftimi të Kuvendit, për mbledhjen e Sekretariatit për Etikën, për të marrë masa ndaj disa...

Pedagogët sërish në shesh, sot protestë kombëtare dhe bojkot në të gjitha Universitetet

Pedagogët do të zhvillojnë sot protestën e radhës. Ndryshe nga ditët e tjera sot është njoftuar se do të mbahet një protestë kombëtare ku...

Viti i ri akademik nis me protesta, pedagogët kërkojnë rritje pagash

Sot nis viti i ri akademik 2022-2023. Ndryshe nga vitet e tjera ky vit nis me protesta nga pedagogët të cilët kërkojnë që tju...

“Të qëndrojmë fort”, mbahet nesër protesta e radhës e pedagogëve (Kërkesat që kanë)

Nesër do të mbahet protesta e rradhës e pedagogëve të cilët kërkojnë që t’u plotësohen disa kërkesa. Sindikata e Punonjësve të Universiteteve të Shqipërisë ka...

Finlanda pritet të shpallë sot zyrtarisht kërkesën për anëtarësim në NATO

Finlanda pritet të shpallë sot synimin e saj për t'u bashkuar me NATO-n. Pjesë pritet të jetë gjithashtu dhe Suedia, me diplomatët e huaj...

Lajmet e fundit