Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

kenga

“Si ke ndje…” Benet Beci publikon këngën dhuratë nga miqtë e tij

Benet Beci, kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Shkodrës, ka ndarë në rrjetet sociale një këngë që i është bërë dhuratë nga miqtë...

Kënga e Ramës për fushatën, Arjan Çani zbulon emrin e këngëtarit: Është një djalë i ri nga Elbasani

Analisti Arjan Çani ka zbuluar mbrëmjen e kësaj të enjteje emrin e këngëtarit, të cilit kryeministri Edi Rama i ka marrë këngën për ta...

Luizi i këndon këngën e dedikuar për të, Kiara përlotet nga emocionet: Nuk të ndahem kurrë ty! (VIDEO)

Me rastin e ditës së “Shën Valentinit”, Luizi kërkoi nga Vëllai i Madh që t’i bëjë një surprizë Kiarës. Ai shkroi një këngë gjatë...

Përlotet Pirro Çako, zbulon historinë që fshihet pas këngës së Elvana Gjatës: Është dedikim për babain tim

Elvana Gjata dhe Pirro Çako janë një nga dyshet më të suksesshme dhe më të dashura për publikun shqiptar. Pas albumit të parë ata...

Miku i vjetër i dedikon këngë Sokol Olldashit, nëna e ish-deputetit e emocionuar: Selenica e donte shumë Kolin, edhe ai nuk e harroi kurrë...

Sokol Olldashi ishte një nga deputetët më aktivë dhe më të dashur nga mbështetësit e Partisë Demokratike, por një aksident tyragjik i mori jetën...

Video EPIKE/ Ushtarët grekë kërcejnë me këngën e reperit të njohur shqiptar

Video të shumta po shpërndahen sidomos në rrjetin social të "Tik Tok" të këngës së reperit shqiptar i njohur si “Don Xhon” në bashkëpunimin...

Sot nata e parë e Festivalit të Këngës në RTSH, këngëtarja e njohur tërhiqet nga gara

Mbrëmjen e sotme do të zhvillohet nata e parë e Festivalit të Këngës në RTSH, ku do të performojnë artistë të njohur të skenës shqiptare....

Lefter ÇIPA, princi i Polifonisë merakun e ka te kënga: Gërmoni për të prurë KENGET që kanë rezistuar, mos u molepsni me vargje që...

Lefter Çipa, princi i Polifonisë shqiptare, dhe në këtë kohë pandemie e ka merakun te kënga. Ai, nuk del dot nga...

Festat e Nëntorit, reperi me famë botërore sjell këngën në shqip ‘Pavarësia’ (Video)

Reperi afrikano-shqiptar me emrin artistik Cliqme, ka sjellë një projekt të ri muzikor të gjithin në shqip me titullin ‘Pavarësia’. Me...

‘180 mijë euro për këngën e inagurimit të stadiumit’, reagon Ardit Gjebrea: Hajde hajde… Mos e merrni në qafë pronarin

Pas publikimit të emrit të stadiumit më të ri në kryeqytet ,‘Air Albania’, menjëherë nisën kritikat por edhe aludimet mbi ceremoninë e inagurimit e...

Lajmet e fundit