Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

Kenga magjike

‘Kënga Magjike’, zbulohet prezantuesja në krah të Ardit Gjebras (FOTO)

Ardit Gjebra ka zbuluar partneren e tij, me të cilën do të prezantojë këtë edicion festivalin e 'Këngës Magjike'. Bukuroshja Adrola...

Largohen Orinda Huta dhe Manjola Nallbani, zbulohen anëtarët e rinj të jurisë së Këngës Magjike

Na ndan vetëm një muaj nga nisja e  Festivalit ‘Kënga Magjike’ dhe mesa duket përgatitjet për edicionin e 21 kanë nisur. ...

Guxon sërish Roza Lati, gati për këngën e saj të parë

Moderatorja e njohur Roza Lati është një nga figurat më të komentuara të shoëbizit shqiptar. Gjithashtu moderatorja ka treguar se i...

Ardit Gjebrea jep lajmin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhë me ‘Këngën Magjike’

Festivali ‘Kënga magjike’ këtë edicion festoi dhe 20 vjetorin e tij. Kompeticioni i muzikës u kurorëzua me fitues këngëtarin e njohur...

‘Gëzuar’, thellohet edhe më shumë raporti i Flori Mumajesit me këtë këngëtare (FOTO)

Pas fitores së festivalit ‘Kënga Magjike’, Flori Mumajesi është në qendër të vëmendjes të të gjitha mediave. Por çfarë ka shkaktuar...

Elhaida Dani homazh për muzikën e Flori Mumajesit: Faleminderit (VIDEO)

Ndërkohë që të gjithë prisnin që këngëtarja e njohur Elhaida Dani të merrte pjesë në festivalin ‘Kënga Magjike’, ajo u tërhoq. ...

‘Do ma bësh një të shpejtë ?’, pyetja që shokoi këngëtaren e ‘ Këngës Magjike’

Krusita Stafa është një ndër këngëtaret e reja që ra në sy në festivalin 'Kënga Magjike' për performancën dhe vokalin e saj. ...

Sherr në ‘Këngën Magjike’, Ronela Hajati dhe Rovena Dilo debatojnë për Robert Aliaj

Edhe këtë edicion festivali ‘Kënga Magjike’ nuk ka kaluar në mënyrë të qetë. Dhe me sa duket për sa kohë artistët të votojnë për...

Lajmet e fundit