Tirana
broken clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
52 %
3.1kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

KED

Hidhet SHORTI në Presidencë: Zgjidhen anëtarët e rinj të KED, kryetar do jetë Sandër Simoni! Ja EMRAT nga Gjykatat dhe Prokuroritë

Në Presidencë, është hedhur shorti për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimëve në Drejtësi. Ata do të marrin detyrën më datë 1 janar...

KED vlerëson katër kandidaturat për anëtar të Gjykatës Kushtetuese, ja si renditen emrat

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka vlerësuar kandidatët për vendet vakante në Gjykatën Kushtetuese, pas shqyrtimit të të dokumentacionit të paraqitur. Bëhet me dije rezultati...

EMRAT/ Vakancat në Kushtetuese, ja renditja e kandidaturave nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) ka vlerësuar listën me tre kandidatët për plotësimin e vakancave në Gjykatën e Kushtetuese. Gent ibrahimi është përzgjedhur i...

KED lejon kandidimin e Ardian Dvoranit dhe Gent Ibrahimit, për dy vende vakante në Gjykatën Kushtetuese

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka lejuar sot kandidimin e Ardian Dvoranit dhe Gent Ibrahimit, për dy vende vakante në Gjykatën Kushtetuese. Pas verifikimeve...

Dritë jeshile për Arta Markun, Këshilli i Emërimeve në Drejtësi lejon kandidimin e saj për në Gjykatën Kushtetuese

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) ka dhënë dakordësinë për vazhdimin e garës për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese për ish-kryeprokuroren Arta Marku. Mes kandidatëve është...

EMRAT/ Zhvillohet mbledhja e parë e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, këta janë anëtarët e zgjedhur me short nga Presidenti Meta

Ditën e sotme Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka zhvilluar mbledhjen e parë  për vitin 2022, ku merrnin pjesë të gjithë anëtarët e përhershëm...

KED thërret mbledhjen e parë në 17 Janar, ja temat që do të diskutohen

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) do të zhvillojë një mbledhjen e parë për këtë vit, e cila do të mbahet në datën 17...

Gjykata e Lartë dërgon emrat në KED: Këta janë 5 gjyqtarët që garojnë për një vend në Kushtetuese

Pesë gjyqtarë konkurojnë për një vend vakant në Gjykatën Kushtetuese. Referuar njoftimit të Gjykatës së Lartë, bëhet me dije se është bërë shpallja publike...

Shorti për zgjedhjen e anëtarëve të KED, Kim: Vazhdon zbatimi i Reformës në Drejtësi

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka përshëndetur shortin që u hodh ditën e djeshme në Presidencë për zgjedhjen e anëtarëve të rinj...

Hidhet “live” shorti në Presidencë, zgjidhen anëtarët e rinj për KED (Emrat nga çdo Institucion)

Presidenca është duke zhvilluar paraditen e kësaj të premteje shortin për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Të...


Lajmet e fundit