Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

KE

Komisioni Evropian flet me superlativa për ecurinë e Shqipërisë në digjitalizimin e shërbimeve

Shqipëria ka marrë vlerësimin maksimal nga Komisioni Europian përsa i përket procesit të digjitalizimit të shërbimeve. Vlerësimi erdhi në fund të një takimi dypalësh...

Ambasadorët e BE-së miratojnë tekstin për liberalizimin e vizave për Kosovën

Ambasadorët e BE-së, kanë miratuar tekstin e kompromisit për liberalizimin e vizave për Kosovën përpara miratimit përfundimtar nga Këshilli i Bashkimit Europian. Ky lajm është...

Një tjetër eurodeputete greke në telashe, kërkohet heqja e imunitetit

Në përputhje me procedurat e parashikuara nga ligji i Bashkimit Evropian, ditën e sotem është kërkuar imuniteti i euroteputetes Maria Spyrakis, pasi ka dyshime...

Presidentja e KE: Rusia dhe Kina duan të forcojnë statusin e tyre në Ballkanin Perëndimor

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen u shpreh sot se Rusia dhe Kina po përpiqen të forcojnë ndikimin e tyre në Ballkanin...

“Nuk e duam jetën tuaj, por ta jetojmë atë së bashku”, Ursula Von der Leyen i drejtohet Ramës pas lavdeve: Jeni një mikpritës i...

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, gjatë konferencës u shpreh se janë arritur një sërë marrëveshjesh të rëndësishme me Ballkanin Perëndimor. Teksa falenderoi...

Tirana nesër kryeqyteti Europian, KE zbardh temat e diskutimit dhe agjendën zyrtare të Samitit

Zbardhet agjenda e Këshillit të Europës, katër temat që do të diskutohen nesër në Tiranë. Pasojat e agresionit rus në Ukrainë, siguria kibernetike, përforcimi i...

“U rrëmben shqiptarëve një nga pak pasuritë publike”, PD letër Komisionit Europian për projektin e Portit të Durrësit: Është shkelur konkurrenca e lirë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, lidhur me deklaratat për projektin e  portit të Durrësit. Deputeti...

Begaj pret në takim Ursula von der Leyen, Presidentja e KE: Shqipëria, faktor i rëndësishëm stabiliteti në rajon

Presidenti i Republikës Bajram Begaj ka pritur sot në takim Presidenten e KE, Ursula Von der Leyen, ku e falenderoi për mbështetjen e dhënë...

Presidentja e KE e lë në pritje, Rama “mërzitet”: Ursula po vjen apo jo?

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, pas vizitës së saj në Kosovë pritet që të ndalet edhe në Shqipëri. Ashtu si dhe ishte...

Vizat për Kosovën, Këshilli i BE-së: Duhet të sqarohen edhe disa çështje! Të vijojë diskutimi për…

Presidenca Çeke e Këshillit Europian ka theksuar ditën e sotme se është e domosdoshme që të qartësohen edhe disa çështje, për të çuar përpara...

Lajmet e fundit