Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

Kavaje

“Gaboheni, ky nuk është aksident, është një vrasje makabër”

Nga Mentor Kikia Tre të rinj humbën jetën sot, në mënyrën më brutale të mundëshme.U mbytën brenda në makinë, në një kanal...

Plagosën një person pas sherrit në palestër, arrestohen dy kushërinjtë dhe bashkëpunëtori i tyre

3 shtetas të shpallur në kërkim janë arrestuar për veprat penale  "Vrasje me dashje' të kryer në bashkëpunim e mbetur në tentative"  "Prodhim dhe...

19-vjeçari plagos me thikë dy persona në Kavajë, ata transportohen menjëherë në spital

Pas një konflikti në lagjen Nr.5, Kavajë, 19-vjeçari Emanuel Toska ka plagosur me thikë shtetasin A.H., 22 vjeç dhe shtetasen I.H., 48 vjeçe.  Ai...

U futën në banesë dhe vodhën 770 euro, arrestohen në flagrancë dy 18-vjeçarët në Kavajë

Policia ka arrestuar në flagrancë dy persona në Kavajë, të cilët janë futur në banesën e shtetasit B.H. duke marrë 770 euro dhe 500...

Sekuestro për 75 hektarë tokë në bregdet, arrestohet ish kryekomunari, në kërkim shefi i Kadastrës

Prokuroria e Kavajës ka marrë lejen e gjykatës për arrestimin e ish-kryetarit të komunës Gosë, Sinan Shala, si edhe të Shefit të Kadastrës Kavajës,...

Rama në Kavajë: Beqaj sulmohet sepse ka prekur interesa. Basha reagon për Rroshin

Kryeministri Edi Rama, ishte sot në Kavajë ku mori pjesë në takimin për anëtarësimet e reja në Partinë Socialiste.  Në fjalën e tij Rama...

Gjermeni dhe Rroshi inspektojnë 3 projekte në Kavajë: Investimet për zhvillimin urban do të tërheqin turistët

Ministrja e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni ishte sot në Kavajë ku inspektoi tre projektet tashmë të përfunduara në këtë qytet: Rikonstruksionin e sheshit të...

Avioni me drogë, piloti italian Giorgio Riformato dënohet me 15 vite burg

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 15 vite burg pilotin italian të avionit me drogë, Giorgio Riformato. Shtetasi italian...

Vodhën energjinë, arrestohen 3 biznesmenë

Tre biznesmenë kanë rënë në prangat e policisë pas një aksioni për vjedhjen e energjisë elektrike. Të arrestuar nga policia janë...

Lajmet e fundit