Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Kavaje

Shpërthim i fuqishëm në Kavajë, hidhet në erë me tritol makina e një polici

Makina e një efektivi policie në Kavajë ka shpërthyer mbrëmjen e sotme. Mësohet se mjeti ka qenë i parkuar në garazhin e pallatit, në...

Skandali 3-të brenda pak ditëve/ Pas Kavajës dhe Peshkopisë, qindra pensionistëve në Laç u vidhen paratë

Fiks Fare publikoi mbrëmjen e së martës skandalin e tretë me pensionet e qytetarëve në Shqipëri. Në datën 2 qershor 2022, emisioni investigativ transmetoi problemin...

Fotografon dhe rrëfen bisedat, Ben Blushit i ndodh incidenti në Kavajë: Do të vras ç’punë ke këtu?

Gazetari dhe ish-deputeti Ben Blushi prej pak kohësh sjell në rrjetet sociale histori të personazheve të veçantë që i has kryesisht në rrugët e...

Ngacmonte dhe kërkonte marrëdhënie seksuale me 14-vjeçaret, pedofili nga Kavaja “i gjuante” të miturat në “Facebook”

Emisioni Fiks Fare solli sonte rastin e një pedofili nga Kavaja që ngacmonte seksualisht vajza të mitura. Ky pedofil kontaktonte nëpërmjet adresës së tij të...

Burri i zhdukur prej dy javësh, gruaja e shqetësuar denoncon në policinë e Divjakës

Një 49-vjeçar është zhdukur në Divjakë, pa lënë asnjë gjurmë. Bëhet me dije se në në Komisariatin e Policisë Divjakë, ka bërë kallëzim shtetasja Th....

E rëndë në Kavajë, 45-vjeçari me probleme mendore qëllon me thikë një burrë, i plagosur dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Kavajë, ku një person ka qëlluar me thikë një 55-vjeçar. Policia njofton se shtetasi G....

“Në atë shtëpi kishte pllakosur heshtja”, Grida Duma rrëfen bisedën me babain e Ilvi Metës dhe ngre dyshime për “vetëvrasjen me lidhëse këpucësh”

Deputetja Grida Duma ngriti dyshime për vdekjen e të riut Ilvi Meta në Komisariatin e Kavajës, teksa nga foltorja e parlamentit tregoi dy fotografitë...

VIDEO/ “Stop vrasjes në komisariate”, qytetet e Shqipërisë i përgjigjen kërkesës së PD, nisin protestat për Ilvi Metën

Disa qytete të Shqipërisë i janë përgjigjur thirrjes së Partisë Demokratike, të cilët ditën e sotme lajmëruan protest paqësore nën moton  “Stop vrasjes në...

Vetëvrajsa e 31-vjeçarit në Komisariatin e Kavajës, lihen në burg 3 efektivët e arrestuar

Gjykata e Kavajës ka lënë në burg tre efektivët e arrestuar pas vetëvrasjes së 31-vjeçarit Ilvi Meta brenda ambienteve të komisiariatit. Në pranga për ngjarjen...

Vdekja e të riut në Komisariat, flet Sali Berisha: Bledi Çuçi të japë dorëheqjen! Edhe në diktaturë kishte torturë, po jo deri në vdekje

Ish-kryeministri Sali Berisha kërkon nga ministri i Brendshëm Bledi Çuçi të japë dorëheqjen, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në Komisariatin e Kavajës ku...

Lajmet e fundit