Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

kavaja

Ndërron jetë edhe pasagjeri, dy të rinjtë nga Kavaja u rrëzuan me kamion në Bypassin e Vlorës

Thellohet bilanci i aksidentit tragjik në Bypassin e Vlorës. Mësohet se edhe pasagjeri që prej një ore që nuk gjendej, ka ndërruar jetë. Më...

Meta ashpërson tonet: Përgjegjësi e SPAK dhe policisë nëse plagoset edhe një person, duhet të kishin reaguar për Kavajën

Presidenti Meta ka folur me tone të ashpra për ngjarjet e Kavajës dhe Elbasanit, ku militantët e PD dhe PS u përplasën me njëri...

Historia e dhimbshme e djaloshit nga Kavaja, Franko operohet me sukses

Historia e djaloshit 17 vjeçar Frankos nga Kavaja ishte shumë e dhimbshme. Emisioni ‘Shqiptarët për shqiptarët’ njohi shqiptarët me historinë e tij. ...

Vizita e ‘fshehtë’ e Ramës dhe Dakos në Golem, Isa Sakja: Mbasi ndritët Durrësin, ju lëshuat Kavajës

Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja ka komentuar vizitën ‘e fshehtë’ të kryeministrit Rama dhe kryebashkiakut të Durrësit në Golem, ku këta të...

Zjarr i madh në Kavajë, e pamundur të ndërhyjnë zjarrfikëset

Një zjarr i madh ka përfshirë pyllin e Bedenit në Kavajë. Mësohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe me pisha dhe shkurre....

U përdhunua nga 8 djem, 13-vjeçarja nga Kavaja mbi 3 orë në Gjykatën e Durrësit

Ka dëshmuar në Gjykatën e Durrësit 13-vjeçarja nga Kavaja e abuzuar seksualisht nga 8 djemtë minorenë. Mësohet se dëshmia e të...

Kryebashkiaku i Kavajës heq nga puna pastruesit dhe pjatalarësit: Nuk më mbështeten në zgjedhje

Ndërkohë në një bisedë jashtë kamerës ai pranon se është ndikuar politikisht , duke treguar se po ndjek strategjinë e Ramës dhe të...

Alarmi, maturantët e Kavajës rrezikojnë të mbeten pa shkollë

Këto ditë të nxehta korriku,  për të gjithë nxënësit që përfunduan shkollën e mesme, është një periudhë shumë delikate pasi, do të përcaktojë shumë...

Ndodh e papritura në numërimin e votave në Kavajë, hyjnë në “lojë” votat e hedhura gabim

Në zgjedhjet për kryetarin e Bashkisë Kavajë janë numëruar edhe votat e hedhura gabimisht në kuti. Porcesi i numërimit të votave është bërë...

Lajmet e fundit