Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

Kathimerini

Tuzi u fitua nga shqiptarët, alarm në Greqi! Kathimerini shkruan për Shqipërinë e Madhe

Gazeta e famshme greke, Kathimerini, shkruan sot se fitorja e shqiptarëve në Tuz mund të jetë një kërcënim i madh për territorin grek. ...

“Kathimerini”: 2 mijë grekë pritet të shkojnë në funeralin e Kaçifas

“Të dhënat flasin për të paktën 2 mijë qytetarë të vorio-epirit që përgatiten të shkojnë me autobusë në Bularat. Klima në minoritetin grek...

“Kathimerini”: Pas përplasjes me Ramën, Tsipras në Beograd për aleancë me Vuçiç. Dy vende të BE mbrojtën fuqishëm Shqipërinë

Kur kanë kaluar më shumë se dy javë nga telefonata mes kryeministrit Rama dhe homologut të tij grek Aleksis Tsipras, gazeta "Kathimerini" ka zbardhur...

Reagon Braçe: Po pas PBDNJ, kush qëndron, Tsipras?

Deputeti socialist Erion Braçe, ka reaguar pas një shkrimi të botuar në gazetën greke Kathimerini që akuzon se pas partisë PDIU qëndron presidenti turk...

Intervista e plotë, Meta për “Kathimerini”: Fqinjët janë si kushërinjtë e parë, është normale të kemi disa çështje të hapura

Në një intervistë për gazetën greke Kathimerini, Ilir Meta ka folur për një zgjidhje-paketë në të gjitha çështjet e hapura të marrëdhënieve shqiptarogreke -...

Ilir Meta flet për gazetën greke: Të përballemi me plagët

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ka dhënë një intervistë për gazetën greke Kathimerini për marrëdhëniet shqiptaro-grek dhe të ardhmen e përbashkët. “Për...

Grekët nuk rrëzojnë dot deklaratën e Hahn për çamët, kapen pas “burimeve”: Çështje që nuk ka rëndësi për unionin

Pavarësisht deklaratës së ashpër të Ministrisë së Jashtme të Greqisë kundër komisionerit për Zgjerim në BE, Johannes Hahn, Brukseli nuk ka lëvizur nga deklarata...

Lajmet e fundit